• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
bdoych - помощник
Искам да направя в колата си сензор който да сработва ако някой се приближи на 5-10 см. от нея.
Имате ли някакви идей за по простички схеми на такова нещо. Гледах различни варианти на Proximity аларма но те са взети от варианти за металотърсачи и незнам ще работят ли добре.
Въобще в тази насока ако ви хрумне нещо ще съм благодарен да го споделите.
preslav - майстор
bdoych написа:
Искам да направя в колата си сензор който да сработва ако някой се приближи на 5-10 см. от нея.
И аз искам такова нещо за жената хахаха - шегувам се разбира се. За какво ти е цялата тая гимнастика, ще мине котка, после куче, после дете, накрая ще престанеш да обръщаш внимание на алармата и точно тогава ще те пробият - застраховай се срещу кражба (в твоя случай няма да е повече от 200 лв. годишно) и си свиркай!
kuger - майстор
Ако имаш аларма, просто ти е нужен двузонов микровълнов датчик.
bdoych - помощник
preslav написа:
bdoych написа:
Искам да направя в колата си сензор който да сработва ако някой се приближи на 5-10 см. от нея.
И аз искам такова нещо за жената хахаха - шегувам се разбира се. За какво ти е цялата тая гимнастика, ще мине котка, после куче, после дете, накрая ще престанеш да обръщаш внимание на алармата и точно тогава ще те пробият - застраховай се срещу кражба (в твоя случай няма да е повече от 200 лв. годишно) и си свиркай!
Тъй като някой се бъзика с мен и ми обръща огледалата, чистачките и рисува по стъклата мисля че застраховката не би свършила работа:)
И вместо да спя с бухалката в колата, смятам да се позанимавам с това си хоби и ще сложа две камери в колата и една от терасата и ще снимам от 3 места благодарение на този сензор всеки който се доближи до колата. Приемам и по интересни идеи по случая:)
bdoych - помощник
kuger написа:
Ако имаш аларма, просто ти е нужен двузонов микровълнов датчик.
Предполагам ще стане с обемните датчици които са монтирани отпред ако ги завъртя на вън.
Ники274 - специалист
Те не са обемни ,а са ултразвукови.Според мен няма смисъл да слагаш СВЧ датчик за да предупреждава когато мине някой на 10-20 см.Котка,куче и т.н. не може да задействат датчика,освен ако не се блещят през някой от прозорците на колата :lol:
Но пък за сметка на това,ако вали дъжд,датчика ще сработва на всеки 10-15 сек .Което го обезсмисля.
Варианта според мен който е най удачен.Е това което си мислиш за камерите.
Има платки към компа,пускаш в режим моушън детекция,като предварително маркираш зоната на камерата в която да почва да записва......
preslav - майстор
bdoych написа:
Тъй като някой се бъзика с мен и ми обръща огледалата, чистачките и рисува по стъклата мисля че застраховката не би свършила работа:)
И вместо да спя с бухалката в колата, смятам да се позанимавам с това си хоби и ще сложа две камери в колата и една от терасата и ще снимам от 3 места благодарение на този сензор всеки който се доближи до колата. Приемам и по интересни идеи по случая:)
Това вече е съвсем друга приказка, макар че не те съветвам да ползваш бухалката дори и да го ловнеш бъзикчията.
bdoych - помощник
Ники274 написа:
Те не са обемни ,а са ултразвукови.Според мен няма смисъл да слагаш СВЧ датчик за да предупреждава когато мине някой на 10-20 см.Котка,куче и т.н. не може да задействат датчика,освен ако не се блещят през някой от прозорците на колата :lol:
Но пък за сметка на това,ако вали дъжд,датчика ще сработва на всеки 10-15 сек .Което го обезсмисля.
Варианта според мен който е най удачен.Е това което си мислиш за камерите.
Има платки към компа,пускаш в режим моушън детекция,като предварително маркираш зоната на камерата в която да почва да записва......
До момента снимам по този начин от терасата, но има недостатъка да се задейства нощно време от светлините колите (което не е чак такъв недостатък). Вече съм снимал този който ми пипа огледалата, но е доста от далече. За това искам да сложа 2 камери (от стари цифрови апарати) и в колата които да правят близък план. За това ми трябва датчик. Мислех за IR насочен хоризонтално на 50-60 см. над земята в посока потока от хора (това означава да снима всеки който мине покрай колата).
bdoych - помощник
preslav написа:
bdoych написа:
Тъй като някой се бъзика с мен и ми обръща огледалата, чистачките и рисува по стъклата мисля че застраховката не би свършила работа:)
И вместо да спя с бухалката в колата, смятам да се позанимавам с това си хоби и ще сложа две камери в колата и една от терасата и ще снимам от 3 места благодарение на този сензор всеки който се доближи до колата. Приемам и по интересни идеи по случая:)
Това вече е съвсем друга приказка, макар че не те съветвам да ползваш бухалката дори и да го ловнеш бъзикчията.
Естественно че се шегувам за бухалката:) Като го снимам от близо ще пусна една тема с въпрос какво да го правим този:)
inspo - майстор
Ако правилно разбирам датчика в колата ти е нужен защото не можеш да контролираш камерите които ще са там.
Има и друг вариант за тази цел.
линк
  • 1
  • 2

Тема "Дайте идея за сензор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: