От мобилни телефони до цифрови камери
Krass - майстор
Здравейте, имам 2 хладилника, които се намират в неотопляемо помещение и зимно време не включват. Трябва ми някаква електронна схема за регулиране на температурата, която да има възможност за регулиране на хистерезиса или да е зададен предварително.
Pavel - напреднал
Ами как ще включват като температурата вътре в хладилника може да е по висока от външната? В такива случаи не бива да използваш нискотемпературното отделение. Там температурата няма в никакъв случай да бъде -18, която е най-подходяща за съхранение на замразени храни. За това се произвеждат двукомпресорни хладилници. Имай в предвид, че при температури под -5 мазането на компресора се влошава. По добре им намери друго място.
Krass - майстор
Единият е Зил, а другият е двукомпресорен Сименс.Фризерната част на Сименса работи без проблем, но горната част не чува изобщо.
Pavel - напреднал
Провери терморегулатора, след това пусковото реле и ако проблема не е в тях - нов компресор /ако си заслужава/.
Krass - майстор
Проблемът е само в околната температура.Като настроя терморегулаторите на най-ниска температура, ако успеят да включат по някое време, компресорите работят докато всичко стане на кокал.След това изключва и чака пак стопляне в помещението.Понеже са на вилата, няма как да отоплявам. Щом сме там и отопляваме, проблем няма.
fox_vt - майстор
Имаше тука такава тема в която се каза че някой хладилници не могат да работят нормално при ниска околна температура.Съвета ми е да сложиш духалка която има на терморегулатора положение против замръзване т.е. поддържа +4 градуса,и ще ти поддържа стаята с такава температура и белким тръгнат хладилниците.Всичко друго е скъпо ненадежно и с неизвестен ефект.
hotcool8 - помощник
Свързваш на изводи 3 и 4 на терморегулатора една крушка 15вата,която закрепваш около изпарителя.А може и с нагревател за М270 като него го залепяш зад изпарителя.
hladnia - специалист
fox_vt написа:
Имаше тука такава тема в която се каза че някой хладилници не могат да работят нормално при ниска околна температура.
viewtopic.php?f=11&t=31254
http://www.tehcomservis.com/forum/topic ... &topic=706

Тема "Терморегулатор за хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: