От мобилни телефони до цифрови камери
forski - специалист
Здравейте колеги и за много години,та реших и аз като белите хора да си направя един подарък за новата година и си купих малка HD камера на JVC модел HM-430 :)
Всичко е О.К. обаче изникна въпроса как най бързо да си свалям записания материал диектно от камерата на дискове и отговора е DVD recorder,обаче какъв :roll:
По-принцип JVC имат т.н. Share station DVD recorder които са напълно съвместими с техните камери обаче в България не се предлагат никъде.Отделен е въпроса че на техния сайт за България за контакти са дадени магазини Технополис но след няколко разговора с тях ме отрязаха от всякъде относно продуктите на JVC :? :shock: :evil:
Сега единия вариант е да си поръчам от някой чужд сайт този Share Station recorder на JVC но до сега не съм поръчвал никаква техника от чужбина и това малко ме притеснява.
Другия вариант е да си купя някакъв DVD recorder от друга марка тук от България например Sony,Panasonic или Samsung.
Основното изискване е да записва в HD и да е съвместим за работа с въпросната камера,аз все още съм малко далеч от тази материя така че ако има колеги които се занимават с видео и обработка ще се радвам да споделят опит :)
sstefanov - майстор
На компютър не може ли да прехвърляш видеото?
jordanvass - майстор
Не искам да те обиждам, но едва ли си чак толкова майстор в заснемането, че да не ти се налага да пипнеш записа после, преди да го запишеш на окончателен носител. Намери си софтуер, с който да обработиш записа - рязане, лепене, ефекти и т.н. и чак тогава мисли за записване. Всичко това без комп няма да стане.
forski - специалист
Имам компютър разбира се,само че хард диска му не е безкраен,и Pinnacle studio 15 имам :)
Компа ми е слаб и ми отнема адски много време да обработя и запиша информацията на диск,освен това не за всеки запис има снисъл да го обработвам с часове преди да го запиша на диск.
Идеята ми е да си намеря DVD recorder който да чете директно от камерата и записва в повечето формати включително и в HD.
Снимах новогодишния купон миналата седмица,видеото стана около 1ч. с големина на файла 9GB. на най високата резолюция,след два-три ефекта в Pinnacle-то и малко обработка го чаках два часа програмата да си го подготви съедини и запише на диск :? :shock:
sstefanov - майстор
Отговорът, според мен, е парите за DVD recorder да ги похарчиш за ъпгрейд на компютъра.
Johny - майстор
Прав е колегата, това е по-доброто решение.
sspoko - специалист
За да не захващам нова тема да попитам тук преди нова година си купих телевизор които чете от външен носител през usb имах няколко филма НD които като ги пусна се губи аудио сигнала дай те съвет с какъв софтуер да ги презапиша за да се запази HD формата и да излезе аудиото, и ако може да вградя и субтитрите защото сега са на отделен файл макар че с тях нямам проблеми?

Тема "Избор на DVD recorder" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: