От мобилни телефони до цифрови камери
Iosif - помощник
Здравейте !

Ако някой може да помогне, бих се зарадвал.
Имам не много стар 26 инчов телевизор JVC (модел AV-28WFT1EKS), но се повреди. Щом го включа дава черен екран с една тясна хоризонтална светеща синя ивица посредата (първоначално бледа, постепенно засилваща яркоста си) и сам се изключва след 5 - 6 секунди. В редки случаи се включва нормално, но след около 10 – 15 минути се изключва сам. След това дори ниска да се включи; трябва да го изключа от копчето и пак да го включа, продължава да показва тази досадна синя лента. След един ден почивка може и да се включи нормално за около 10-15 минути, и така постоянно...
Като го отворя, нищо не изглежда повредено - няма изтекли или изсъхнали електролитни кондензатори, поне не и такива които са външно деформирани.
Може ли някой да ми даде идея къде може да е проблема?!?!
(Имам опит от тоци и поялник, но от телевизори нищо не разбирам.)

Прикачен файл

DSCN4716.JPG
DSCN4716.JPG (96.27 KиБ) Видяна 4398 пъти
pipilica - майстор
Скапало се е вертикалното отклонение.
Я дай снимка на платката
tv-servize - специалист
имаш студени споики по краката на интеграла за вертикално отклонение,на този модел мисля ,че беше la7838.Припоии всичките крака на интегралната схема -те са само 9 крака
Iosif - помощник
Благодария за отзивите!
Ето снимка на едната платка, може ли да ме ориентирате къде точно е проблема?

Прикачен файл

DSCN4723.JPG
Iosif - помощник
Снимка на втората платка:

Прикачен файл

DSCN4732.JPG
DSCN4732.JPG (105.39 KиБ) Видяна 4280 пъти
pipilica - майстор
Първата снимка я повтори само че изчеткай праха от платката и елементите и снимай отгоре
с голяма резолюция.
Iosif - помощник
Не ми дава да кача снимката с по-голяма резолюцияюция защото има ограничение до един мега байт а моите са по един и нещо.
Все пак ще се опитам да направя нещо.
aiako - специалист
качи ги като файл в дох.бг
Iosif - помощник
Може ли да ми оградите на някоя от снимките тази интеграла за вертикално отклонение, че незнам каде да я търся?

Тема "Телевизара ми се повреди, помагайте!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: