От мобилни телефони до цифрови камери
ba6ticata - специалист
В процес съм на изработка на вятърен генератор с мощност(според мен) около 50-100W.Интересувам се от схема,която да ми зарежда автомобилен акумулатор,като изискванията й да са:
-входящото напрежение да е от 0 до 50-80 волта прав,защото стъпката на витлата няма да се променя при увеличаване или намаляване на вятъра.Ще се променя само ъгъла на обдухване,при което въртенето няма да е толкова равномерно.
-изходящото да е в рамките за заряд на акумулатор - 13.7-14.2(разбира се само ако входящото е над 15волта).
Очаквам вашите идеи?
stiv1961 - майстор
Има една тема тук у форума свързана с твоето питане, около 18 страници :-D Погледна ли я?
viewtopic.php?f=18&t=31787
piron45 - майстор
Като ще зареждаш само акумулатор защо се набутваш да си усложняваш живота. Взимаш едно динамо или алтернатор , което ти харесва повече. Може спокойно да издържи 10000 оборота в пикови моменти, а между 0 и 6000 об. си му е нормало да работи. Закачай му перките дали директно или с предавка по твое усмотрение и в зависимост от силата на вятъра.
ba6ticata - специалист
Благодаря за отговорите.Моето 'съоръжение' е доста сериозно.Състои се от 12 магнита с ширина 30мм. наредени в окръжност с диаметър 300мм.Статорните навивки са три с дебелина на проводника може би 1-1.5 кв.мм.Всъщност това е двигател за пералня от т.н. 'инверторни'.По-късно ще публикувам и снимки,а сега започвам преглед на схемите.

Тема "Търся електронна схема към вятърен генератор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: