• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
MamaMy - майстор
velas - специалист
Сега остава някой да се сети как става... :yawinkle:
tripioo - специалист
в коментарите под видеото има насоки , и мисля чв може да се направи с по специални превкъсвачи ...
tripioo - специалист
успявал съм да направя верига при от няколко крушки и прекъсвач , при която една от крувките да не свети ... а свързването е последователно ...
Ники274 - специалист
tripioo написа:
успявал съм да направя верига при от няколко крушки и прекъсвач , при която една от крувките да не свети ... а свързването е последователно ...
...и как става?
ben84 - специалист
Крушките да не са били от гирлянди за елха :-D
petromaniq - специалист
Става с така наречените умни светодиоди, които четат мислите или с програма за обработка на видео-изображения - чист монтаж, а не както с Мишо Бирата. :lol:
vaseto89 - специалист
petromaniq написа:
Става с така наречените умни светодиоди, които четат мислите или с програма за обработка на видео-изображения - чист монтаж, а не както с Мишо Бирата. :lol:
Възможно и монтаж да е. Aма аз имам някакжа идея може би на много хора ще се стори тъпа...може и така да е, но си мисля следното.
Мисля си, че във всеки ключ има резистор с различна стойност на съпротивлението за да може да протича ток по веригата дори и като са изкл. и да променя тока така, че да се задейства дадения диод. Също така, като натиснем даден ключ той шунтира съпротивлението му и вкл. определения диод. Но ми се струва глупаво като цяло. Предполагам, че ако се пусне средния диод този с по слабата стойност щече да се инициализира дори и слабо да се вижда.
Незнам това е първото което ми идва наум :-D Идеята с монтажа ми се струва по реална :-D
valentin114 - специалист
Това не е дадено в схемата, а щом не е дадено, значи е фокус. А за фокусите си има обяснение :)
  • 1
  • 2

Тема "Задачка-закачка уж проста схема пък ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: