От мобилни телефони до цифрови камери
paio - напреднал
Здравейте , искам да управлявам една машинка за централно заключване с този модул .... но от описанието нищо не ми става ясно къде трябва да свържа кабелите .... ако някой е свързвал моля за помощ..... това е описанието на модула ...http://constructor.bg/shop/data/M2K_CH_w.pdf

Прикачен файл

DSCN2440.jpg
DSCN2440.jpg (66.98 KиБ) Видяна 3669 пъти
svetliopi44 - Чирак...
На реле 1 трябва да ги вържеш.
paio - напреднал
"На реле 1 трябва да ги вържеш." - не ми помагаш особенно .... :)
svetliopi44 - Чирак...
Ами аз съм начинаещ в тая област , но от описанието се разбира че схемата е програмирана по следния начин.
При натискане на бутон едно се превключва реле 1 ... при задържане на бутон 2 се превключва реле 2 докато държиш бутона на ДУ .
На теб ти трябва реле 1 .
Релето трябва да има 4 или 5 извода от долу.
2 са за захранването му от схемата ,а свободните ти превключват контакта към машинката за ЦЗ.
Значе на единия свободен (трябва да мериш де ...) връзваш захранванет на машинката ... когато не натискаш бутона релето не подава напрежение към машинката.
При натискане на бутон 1 релето щтраква и подава напражение към машината... при повторно натискане прекъсва напрежението на машинката.
Само плюса връзваш на релето другия на минус директно от захранванет за машинката.

Сори ама май лошо обяснявам.... :?
sim40 - напреднал
На платката под релетата се виждат едни надписи,които означават това:
NO1 или NO2 - нормално отворен контакт на съответното реле;
NC1 или NC2 - нормално затворен контакт на съответното реле:
CM1 или СМ2 - общия извод на съответното реле:
+12V - плюс на захранването на модула:
GND - минус на захранването на модула:
Самотния черен кабел отгоре е антената.
Свързването е според това което искаш да правиш,дали ще прекъсваш или ще включваш веригата при натискане на съответния бутон на дистанционното.NO контакта включва при включване на релето и изключва при изключването му, а NC контакта работи точно на обратно.
Сега остава да разбереш как точно работи машинката на централното ,за да разбереш как да я свържеш и кой режим на дистанционния модул да избереш.
paio - напреднал
машинката работи като и подадеш 12V в едната посока отваря в другата затваря .... затова не ми е ясно това с обръщането на поляритета как ще стане ...... ако може някой да драсне една схема ще съм му много благодарен ....
Trifun - специалист
Машинката я свързваш по схемата дадена по-долу, а самият модул го програмираш да работи в Режим 6. С бутон 1 отключваш, с бутон 2 - заключваш. Ако работи обратно, разменяш местата на проводниците на машинката.

Прикачен файл

Centralno zakluchvane.jpg
Centralno zakluchvane.jpg (24.87 KиБ) Видяна 3596 пъти
paio - напреднал
Благодаря много :)

Тема "Двуканален модул за дистанционно от "Конрад"- Схема ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: