От мобилни телефони до цифрови камери
liusien - специалист
Здравейте, майстори! Не знам дали тук трябва да пусна запитването си, но ако съм объркал - моля да ме извините!...
Имам един въпрос - как да настроя на телевизор "PHILIPS" Model 21PT1343/58 опцията "РР"? В момента е много неприятно - пускам телевизора и трябва да усиля звука /чува се много тихо/, трябва да намаля контраста, леко да увелича яркостта..... Много е дразнещо! След като е настроен, след време гася телевизора от дистанционното и при следващото му пускане, отново трябва да си играя с настройките... Функцията "РР" е точно за това - ако някоя настройка е пипана, при натискане на бутон "РР" се връщат запаметените настройки. Точно тия настройки не знам как стават... Също не виждам как се настройват телевизионните канали! Днес купих ново дистанционно /уж същото като оригиналното/, но като натисна бутон "Меню" - изреждат се звук, яркост, контраст, мека или твърда картина, таймер за изключване на телевизора и при следващо натискане на бутон "Меню" всичко изчезва! Не виждам как и от къде се настройва тунера на апарата. Ще кача снимка на дистанционното - дано по него се ориентирате... В момента гледам телевизия с антена от Булсатком, но искам да знам как се настройват телевизионни канали от антенния вход... Може да ми е объркана мисълта, но надявам се да сте ме разбрали в общи линии! Телевизора е старичък, но работи добре и в това бедно време ме устройва... От сега ви благодаря за помощта! :? Изображение
teves - специалист
За настройка на тунера натисни двата бутона на ДУ под бутона меню едновременно

Тема "Как да настроя телевизор "PHILIPS" ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: