От мобилни телефони до цифрови камери
pif4o - специалист
Колеги здравейте да споделя каква ми е идеята. Сондата на газовата бутилка отчита нивото на газта с резистори в диапазона от 0 до 90 ома. Имам един китаиски уред в колата които показва външна и вътрешна темп + дата час и зареждане на аку. Аз външна темп. не ползвам щото и без тва датчика даваше грешка с 2 градуса а и колата си показва външна. НО! питам аз знаещите и можещите в тая област, на място на тоя датчик за темп. искам да закача датчика от сондата на бутилката, пробелма е че тои работи в друг диапазон на съпротивление, някъде от 300 до към 900килоома, а датчика на бутилката както казах от 0 до 90 ома. А кажете ми как мога да накарам датчика на бутилката с някво преправяне или допълнителна платчица или елемент да влезе в горе долу тея норми от 300килоома. Показанията на сами уред въобще не ме интересуват колко ще са верни и че вместо 5 литра ще ми показва 28,6 градуса примерно :) аз като знам че на -15градуса газта ми е на края ко ме бърка :)
hladnia - специалист
pif4o написа:
Колеги здравейте да споделя каква ми е идеята.
пробелма е че тои работи в друг диапазон на съпротивление, някъде от 300 до към 900килоома,
а датчика на бутилката както казах от 0 до 90 ома.
Извинявай но да не бъркаш 900 кило Ом е доста за термо датчик.
Най често използваните при температура 25г С са 5к.ом,10,12,15, 25к.ом
Измери при стайна 20C температура какво показва тоя датчик.
:?
pif4o - специалист
Меря веднага, слагам уреда сега на 200к и показва 43.3 при температура около 22 градса. Хм маи явно нещо съм се погрешил че писах малко по спомен сутринта :)

Тема "Въпрос за резисторен поплавък на АГУ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: