От мобилни телефони до цифрови камери
chano3891 - специалист
здравейте съфорумници имам много малки познания по електроника за разлика от електротехниката и искам малко помощ от вас ако може.Та проблема е следния имам печка ASH-33R на фирма елит на която постоянно и работи помпата дори когато е изключена. управлението се осъществява с интегрална схема pt2128a-c54 .проблема доиде след като помпата даде веднаж на късо но не изгоря последиците са изгорял тиак,резистор 220ом исветодиод.След подмяна на елементите доиде и този проблем.свързването не е точно както е на снимката мотора е тристепенен и е сварзан на др пинове проблемния изход е SC1 в дясната част на интегралата. даите идея дали е изгоряла и може ли да се замени.

Прикачен файл

PT2128Aa.png
PT2128Aa.png (90.37 KиБ) Видяна 2464 пъти

Прикачен файл

c33e665b8d55.jpg
c33e665b8d55.jpg (36.42 KиБ) Видяна 2464 пъти

Прикачен файл

PT2128A.png
PT2128A.png (54.2 KиБ) Видяна 2464 пъти
Последна промяна от chano3891 на съб фев 04, 2012 11:20 pm, променено общо 1 път.
stefan_gb - специалист
Като разкачиш управляващия електрод на триака какво се случва , направи си изводи.
chano3891 - специалист
това какво означава че е станало пробив във интегралата ли. защото всичко друго си работи без проблем.и има ли откаде да се закупи.
chano3891 - специалист
няма ли кои да ми помогне
miroton - майстор
Пробвай в лицензирания сервиз на елит.
chano3891 - специалист
проверих първо там но ми предлагат цялата платка като резервна част и беше цифра пари не си заслужаваше и си мисля да я побългарявам с някое цк ключе така че да не се гледа.Благодаря на отговорилите.

Тема "Печка ASH-33R проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: