От мобилни телефони до цифрови камери
isbul - специалист
Имам една цяла батерия, която преставлява 4хААА батерии опаковани с кабелче и куплунг. Искам да пригодя 4 броя ААА батерии вместо нея. Оказа се сравнително рядка, временно докато намеря.
Дайте идея с какво да ги свържа?
Аз се сещам само да ги омотая с изолирбан и да сложа някакви пластинки за мост, но едва ли ще е стабилна връзката.

Дадоха ни един бебефон за временно ползване, батерията на приемника се изтощи. Сложих зарядното с един преход, че е американски стандарт, стоя няколко часа, нищо, оставих го цяла нощ, пак нищо. На предавателя беше сложен един трансформатор 220-110V, не го използвах него, а само един преход, може това да е повредило батерията.
Spokoiniq - майстор
Зарядното дава ли признаци на живот?
fox_vt - майстор
Първо омотаваш с изолирбанд две по две батериите като са завъртени противоположно,след това получените две двойки батерии ги омотаваш заедно като следиш да има подредба на полюсите +-+-+-+-.След това слагаш 2 пластини или кабелчета от едната страна и залепваш с парчета изолирбанд,от горната страна замостваш едната двойка перпендикулярно на долните и залепваш временно а на другата двойка залепваш 2 кабела за изводи и ги лепваш и тях временно.И тогава навиваш изолирбанд по дължина на пакета за да се притискат всички връзки и си готов.Иначе някъде продават пластмасови адаптери в които се слагат батериите и си има изводи ама къде ги продават :roll:
isbul - специалист
Spokoiniq написа:
Зарядното дава ли признаци на живот?
Наистина от зарядното излиза 0.6V, a на него пише - output 9V DC.
Не го бях мерил, защото батерията при зареждането беше загряла и реших, че трябва да зарежда щом грее.
Сега ще потърся някакъв изправител на 9V, лошото е че е 100mA, едва ли имам такъв. Имам доста зарядни за телефони, но едва ли ще има някой с подобни характеристики.
fox_vt написа:
Първо омотаваш с изолирбанд две по две батериите като са завъртени противоположно,след това получените две двойки батерии ги омотаваш заедно като следиш да има подредба на полюсите +-+-+-+-.След това слагаш 2 пластини или кабелчета от едната страна и залепваш с парчета изолирбанд,от горната страна замостваш едната двойка перпендикулярно на долните и залепваш временно а на другата двойка залепваш 2 кабела за изводи и ги лепваш и тях временно.И тогава навиваш изолирбанд по дължина на пакета за да се притискат всички връзки и си готов.Иначе някъде продават пластмасови адаптери в които се слагат батериите и си има изводи ама къде ги продават :roll:
Благодаря за идеята, но ми се искаше четирите да са една до друга, за да влязат в мястото на старата, поне до колкото разбрах замисълът ти е друг.
Последна промяна от isbul на чет фев 09, 2012 6:19 pm, променено общо 2 пъти.
inspo - майстор
Тези елементи не са ли по добри за целта?

http://elimex.bg/category/440/akumulato ... ialni.html

Разгледай им каталога имат и готови пакети.
valentin114 - специалист
fox_vt написа:
Първо омотаваш с изолирбанд две по две батериите като са завъртени противоположно,след това получените две двойки батерии ги омотаваш заедно като следиш да има подредба на полюсите +-+-+-+-.След това слагаш 2 пластини или кабелчета от едната страна и залепваш с парчета изолирбанд,от горната страна замостваш едната двойка перпендикулярно на долните и залепваш временно а на другата двойка залепваш 2 кабела за изводи и ги лепваш и тях временно.И тогава навиваш изолирбанд по дължина на пакета за да се притискат всички връзки и си готов.Иначе някъде продават пластмасови адаптери в които се слагат батериите и си има изводи ама къде ги продават :roll:
Как можа да изречеш толкоз много глупости само с три изречения :? :lol:
MrMurdjo - майстор
Сложих зарядното с един преход, че е американски стандарт, стоя няколко часа, нищо, оставих го цяла нощ, пак нищо. На предавателя беше сложен един трансформатор 220-110V, не го използвах него, а само един преход, може това да е повредило батерията.
Ако зарядното има предпазител, може и да има шанс да е живо.
Ако не - търси друго.
isbul - специалист
Отворих зарядното, надявах се да е кабелчето или нещо поправимо, но на самото трансформаторче няма напрежение. Разглобих предавателя, разпоих неговия изправител, сложих му едно куплунгче, заредих приемника.
Сега се чудя дали ще е проблем за батерията, вместо 9V 100mA да купя 9V 200-300mA?
Поне онлайн не намерих точно 100mA.
Johny - майстор
Даже е по-добре, стига габарита да е същият.
fox_vt - майстор
valentin114 написа:
fox_vt написа:
Първо омотаваш с изолирбанд две по две батериите като са завъртени противоположно,след това получените две двойки батерии ги омотаваш заедно като следиш да има подредба на полюсите +-+-+-+-.След това слагаш 2 пластини или кабелчета от едната страна и залепваш с парчета изолирбанд,от горната страна замостваш едната двойка перпендикулярно на долните и залепваш временно а на другата двойка залепваш 2 кабела за изводи и ги лепваш и тях временно.И тогава навиваш изолирбанд по дължина на пакета за да се притискат всички връзки и си готов.Иначе някъде продават пластмасови адаптери в които се слагат батериите и си има изводи ама къде ги продават :roll:
Как можа да изречеш толкоз много глупости само с три изречения :? :lol:
Я ме светни че не мога да намеря изреченията :?

Тема "4 ААА батерии в 1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: