От мобилни телефони до цифрови камери
blankcat - напреднал
Зарядното е на един приятел. Каза, че преди време спряло да зарежда и го носил на ремонт, обаче майстора казал, че релето е проблемно и до там. А такова реле струва 3 лв...

Схема нямам (де да имах...), мога да приложа снимки. Това, което ми направи впечатление е, че едната жица от захранващия кабел влиза директно в трафа, а другата минава през една платка, където едно реле трябва да превключи за да може и другата да жица да продължи. Когато е изключено зарядното релето също е изключено. Обаче за да включи релето има нужда от 12 волта. Така, когато ръчно му ги подам зарядното тръгва. Подава 10-на волта на изхода, но това сега не ми е проблема.

Някой може ли да ми обясни как ще се захрани платката, която трябва да включи релето, след като в нея влиза само едната жица. Имам чувството, че нещо липсва, но не мога да видя къде е трябвало да стои..
miroton - майстор
Явно нищо не разбираш от електроника-подавай ръчно или си дай 3 те лв.
hidrazin - майстор
Я виж такова ли е зарядното:
http://ebookbrowse.com/f66-03-pdf-d195431980
Ако е такова, за да тръгне да зарежда трябва да има свързан акумулатор с поне малко ток в него.
Релето взима ток от акумулатора и чак тогава включва 220V на зарядното.Това е един вид защита от неправилно включване или даване на късо на щипките.
А на твоя приятел му кажи да си купи зарядно - истинско.Това не струва повече от 20 лева и става само за в краен случай.Иначе ако си намери някой дето вдява, може и да му го направи истинско като му присади малко електроника.
Успех!
blankcat - напреднал
Колко разбирам или не разбирам, то си остава за мен :lol:

Изобщо не се сетих да го пробвам с товара, но сега като чета наистина има логика :-D

Да, това е зарядното. Не ми е за 3-те лева, просто се чудех как трябва да се задейства релето, след като в неговата платка за управление влиза само един захранващ кабел. Вече не се чудя 8-[

Сърдечно благодаря на всички :supz:
hidrazin - майстор
Няма защо, пак заповядай!
:partyman:

Тема "Проблем с FERVE F-66 зарядно за акумулатор - не зарежда." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: