• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
barelata - помощник
Имам една МР3-ка с батерия ААА на която искам да сложа акумулаторна батерия от 1.5V примерно 2400 mAh за да издържа по-дълго време.Дали ще има някакъв проблем?Освен това,че няма да пасне в гнездото на ААА батерията.
batkotony - специалист
То има акумулаторни батерии ААА също,защо ще слагаш АА,ако съм те разбрал.Просто ще трябва да се снабдиш и със зарядно,а най-добре с две или четири батерии,за да имаш винаги на разположение заредени(защото се зареждат бавничко)Иначе проблем няма. :)
barelata - помощник
Мерси за отговора,проблема е,че искам да свири около 10-12 часа и мисля да свържа няколко батерии за повече издръжливост.А може би има и по лесен вариант? :roll:
batkotony - специалист
Има,но няма да ти хареса финансово-нов MP3 плеър,който фабрично си е направен да изкарва по толкова... :-D
Spokoiniq - майстор
Akумулаторните елементи не бяха ли по 1,2 волта, някой да ме поправи ако бъркам?
vvventsi - специалист
barelata написа:
Мерси за отговора,проблема е,че искам да свири около 10-12 часа и мисля да свържа няколко батерии за повече издръжливост.А може би има и по лесен вариант? :roll:
Че тя не свирили поне 10часа с алкална батерия ?.Аз имах една МP3 филипс и издържаше 10ч. с дурасел ,но аз също ползвах акумулаторни батерии ААА но и с тях време е същото ,но аз ползвах 4 броя, двете са на зарядното едната в плеара другата в джоба, махам едната като свърши и слагам другата ,като свърши и втората ги слагам двете на зарядното другите две вече са заредени ползвам тях и така ...
ditronix - специалист
Има и по 1,5V! Алкална технология,на времето се вдигна голям шум,но така и не можаха да се наложат! Аз купих такива,правих и зарядно,но не се получи това,което обещаваха. Много скоро след това нахлуха литиевите батерии с всичките си преимущества и на алкалните им изпяха молитвата за сбогом :-D
barelata - помощник
Мерси за отговорите.При това положение искам да попитам друго.Ако на тази схема http://technolife.bg/userfiles/editor/f ... IT_035.pdf изолирам изправителния елемент U2,и свържа "-" на маса и "+" към С2, ще може ли входното напрежение да бъде постоянно -12V,а на изхода да се регулира на 1.5V и от там да си захраня МР3-ката?
ditronix - специалист
Ще може,няма проблеми. Само че 1084 е регулатор,койтом е с излишно голям допустим ток. Това в крайна сметка не те бърка,можеш дори да не изолираш изправителния блок. Така ще имаш една защита от обратно включване. Както и да подадеш напреежението на греца,изходът му винаги ще е с правилен поляритет.
valentin114 - специалист
:)
Spokoiniq написа:
Akумулаторните елементи не бяха ли по 1,2 волта, някой да ме поправи ако бъркам?
Не бъркаш :)
  • 1
  • 2

Тема "Акумулаторна батерия 1.5V,вместо ААА батерия-възможно ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: