От мобилни телефони до цифрови камери
Искам да си сглобя регулируем токоизправител с LM317. Имам си трафа и греца и LM317 по тази схема. Трябва ми при товар над 0,5 ампера да се включва защита и да спира подаването към изводите.
hidrazin - майстор
Ако не се лъжа по спомени той си имаше защита от късо на изхода.Ти търсиш при 0,5А.
Прочети тук и на втора страница в края има добра идея която работи - рид ампула с подбран брой намотки, която е включена в изхода на стабилизатора.
С промяна на броя навивки може да си подбереш нужния ток на задействане.А самата рид ампула може да ти управлява примерно едно реле, което да ти изключва захранването.
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=7 ... 0%20LM317T
Да звучи просто ясно и точно, а рид ампулката каква да е точно или не е от особено голямо значение. Релета имам доста, това няма да е проблем. Някаква нахвърляна схемичка на управлението можеш ли да драснеш...
hidrazin - майстор
Ами то какво да драскам, ще ти трябват две реленца и един бутон.Едното само с един нормално затворен контакт, а другото с два нормално отворени контакта.
От това дето е с двата нормално отворени контакта и бутона си правиш схема със самоиздръжка все едно управляваш контактор с бутони.В управляващата верига на това реле включваш и нормално затворените контакти на другото реле, което пък се управлява от рид ампулата.
И как работи - като натиснеш бутона подаваш напрежение на релето с двата контакта, то се задейства и с единия нормално затворен контакт се самозадържа а с другия ти подава напрежение на изхода.
Когато тока надвиши зададения рид ампулата задейства релето с единия нормално затворен контакт и той прекъсва веригата на другото реле.
Какво точно ще правиш?Не те ли устройва само да ограничиш тока на изхода до 0,5А ?
Става много по-лесно.
имам минидрил с четков ел двигател и редуктор. Работи на 3 -30 право но при претоварване при заклещване в даден материал не искам да и пръскам лагерите или да и стопя намотките. Оригиналното захранване има защита, която действа по начина който си обяснил с реленцатан. Мисля че имах такива реленца каквито казваш даже ако не се лъжа бяха с два отворени и два затворени.

Тема "Защита по ток на регулируем токоизправител с LM317...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: