• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
unicata - специалист
Здравейте, купих си наскоро един телевизор 26" Грундиг, само че няма картина, светва диода за сигнал но до там.
Мислех че е подсветка, но като погледнах захранването не видях проблем, обикновено проблема е кондензатор или бобина, но като поогледах не намерих надут кондензатор, а бобините които бяха по двойки даваха еднакво съпротивление в еднакви комбинации, затова мисля че и бобините са наред(пък и не знам друг начин да ги замервам:( ).
Някой има ли идея какъв може да е проблема? И дали въобще проблема е в захранващия блок.
Блока е Proview TC18813F, IPOS 150, REV 1.8, 200-POO-HM150H на гърба има лепенка: PP11C402076004026 24-860-AZ0-IPOS120H
Приемам всякакви предложения и препоръки, освен да ходя в сервиз, това ще е след като опитам всичко сам ;)
Edit:
Ако е подсветката, как да разбера(замеря) дали и двете лампи са изгоряли?

Благодаря.
hidrazin - майстор
Какъв е модела на телевизора, шаси?
Лампите може да провериш като ги сложиш на друг инвертор или да провериш твоя с работещи лампи.
Обикновено при тези телевизори проблема не винаги е в кондензатори а и за какви бобини говориш?
Щом ти светва светодиода вероятно захранването ти е читаво.
Такъв ли е блока?
http://www.chsinteractive.co.uk/view_im ... _id=139205
Провери си напреженията тук:
Изображение
Ако тия 24V не са в норма или "подскачат" вероятно проблема е в инвертора.
unicata - специалист
Да, това е захранващия блок.
Визирах бобините вляво от които излиза тока за лампите и тези вдясно които са еднакви.

BTW нямам налични в момента нито други лампи нито друг инвертор за тестване, имам мултицет който мери прав ток до 1000 волта дали ще стане или напрежението на лампите е по-голямо?

Едит:

Замерих 24те волта и дадоха проблем
Другите напрежения са наред но това само като го пипна с мултицета скача на 18-19 за миг и след това пада на нула.
Сега забелязах че има и една червена лампичка(светодиод) долу вляво на захранването която мигаше и чух леко пръщене от едната бобина горе по средата, но не можах да определя от коя от двете които се намират там идва звука.
unicata - специалист
Това са бобините които ме съмняват.
Ако е някоя от тях за смяна, как да разбера какви са им параметрите ако въобще е възможно да бъдат заменени?!?!?
идеи?

Прикачен файл

zahranvane.jpg
zahranvane.jpg (82.46 KиБ) Видяна 21953 пъти
hidrazin - майстор
Не ти е там проблема а тук:
Изображение
Ало е лампа може евентуално да разбереш като го откачиш и закачаш една по една и после ги разменяш.Само дето не мога да видя на снимката как са вързани - май са последователно и не може да ги разменяш щото няма файда.
Но малко ме съмнява да е лампа.По-скоро е някой от двата трафа - тези черните дето съм оградил или неелектролитните кондензатори в ляво от тях през които се захранват лампите (обикновено малки сини или жълти).
Ами така е - като нямаш нищо.С голи ръце риба трудно.
unicata - специалист
Погледнах кабелите на лампите свързването е последователно.
Замерих трафчетата, прав си явно са те, тъй като не дава еднакво съпротивление в еднакви комбинации.
ето резултатите, само да вметна че 1-4 е единия траф, а от 5-8 е втория.
червени:
1-2 1,9ома
1-3 1,9ома
1-4 1,9ома
2-3 1,5
2-4 1,5 това е първия траф
при втория обаче нещата нещата не са така добре
5-6 1,9-2ома
5-7 нищо
5-8 нищо
6-7 нищо
6-8 нищо
7-8 1,5ома
сини:
1-2 нищо
1-3 38,6 ома
2-3 нищо

при втория траф е същото
4-5 нищо
4-6 38,6 ома
5-6 нищо

По въпроса че нямам нищо, прав си с голи ръце риба не се лови, но съм лаик и още се уча, в моя защита ще кажа че имам желание.
Ето и данните на трансформатора:
730-002-HIVI0152AH
EFD-36
TLT-1492 7602

някой има ли представа къде мога да намеря аналог тъй като в интернет не намерих никой който да го продава.
как да разбера какви са характеристиките на трафчето?

Прикачен файл

ABCD0016.jpg
hidrazin - майстор
Май си си намерил кой да ти достави - в еди друг форум. :-D
Само ми е интересни колко ще ти искат за целия захранващ блок.Ако не те бърка може да споделиш.
Лека вечер!
unicata - специалист
Оказа се че не съм си намерил доставчик, човека който ми е писал там така и не ми отговори до сега.
За сметка на това пък ми възникнаха няколко въпроса.
Какво е напрежението на изхода на трафа и прав или променлив е тока?
Защото моя мултицет мери до 1000 волта, но ако е повече ще взема да го изгоря за нищо.
Самия траф работи с някакво ниско напрежение доколкото разбрах 12 или 24 волта, как да разбера какви са характеристиките на трафчето и ако е възможно да се замени какви характеристики да гледам, индукция, съпротивление...?
Може ли направо да се заобиколи схемата с трафа ако знам на какви напрежение и ампераж работят лампите на подсветката и направо да сложа инветор какъвто намеря? и от тук идва друг въпрос проблем ли ще е ако да речем вместо 1000 подам 800 или 900 волта?
Питам защото единствените варианти които намирам са по 80-100 долара а за 26 инчов телевизор не си струва инвестицията.

Благодаря.
hidrazin - майстор
Присаждай му една такава:
http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0% ... A%D0%B0+11
Какъв е модела на телевизора точно и с какво шаси е?
unicata - специалист
Здравей,
модела е GU26DP, а шасито не знам какво е, как да разбера.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с LCD TV, няма картина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: