От мобилни телефони до цифрови камери
Найденов - специалист
След като се закри темата "Купува- продава", си позволявам да пиша тук.
Та, търся:
AD9280- аналого-цифров преобразувател.
MCP4011/ 202Е- цифров потенциометър на 2,2 килоома.
NJU7223 DL- 1-50 или NJM 2880U- 3,3V- lou dropout regulator (регулатор с малка разлика между входното и изходното напрежение).
Всички в SMD корпус.
Търсих в Елимекс, Петров Електроника, Викиват, Квазер електроник, .comet.bg., но ... :finga:! Чуждоземни сайтове не ми вършат работа :cry: .
Ако ми подскажете от какви (неработещи) устройства мога да ги намеря ще съм много благодарен (и щастлив :) )
П. П. Отворих два DVD плеъра за домашно кино, едно DVD за компютър, един LCD монитор LG и не намерих нищо подходящо.
П. П. П. Информация за аналози на тези компоненти също ще ми свърши страхотна работа.
На NJU7223 (съответно NJM 2880) намерих и купих аналог- LM 1117-3.3V, макар и не по корпус, ама ще го преглътнем някак.
Благодаря!
Последна промяна от Найденов на пон мар 19, 2012 3:56 pm, променено общо 1 път.
Найденов - специалист
Оооооо благодарско! АЦП-то го имат и е на поносима цена. Какво пиеш :partyman: ?
Жалко, че май са изчерпали цифровия потенциометър, ама ще се борим. Ние сме на всеки километъъъъъъър.....
Благодаря ти!
valqk - специалист
http://store.comet.bg/bg/CatalogueFarne ... MDExIn0%3D
Има го :) - MCP4011-202E/SN и МС също.
Бира по принцип, ама още съм леко болен, та може и винце :-P
Какво ще твориш, ако не е тайна :)
Найденов - специалист
Може би трябва да се регистрирам, че тогава да ми покажат, че го предлагат и да купя :?:
За жалост винцето тази година ни изневери :sad: .
Съжалявам, че си болен :cry: . Аз съм доктор, ама ми се иска да не опираш до мен, освен ако не става въпрос за обсъждане на органолептичните свойства на домашно изготвените питиета и мезета :partyman:
Изобщо не е тайна с какво се боря- ето с това:
http://radiokot.ru/circuit/digital/measure/30/

Тема "Търся някои специализирани интегрални схеми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: