• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
batkoradko - специалист
Имам аларма Veritas 8 на вилата и към нея съм решил да вържа една барака, тавана и охрана на покрива. Проблемите са ми следните:
1. Бараката е 6 х 6 метра от гофрирана ламарина и по средата има дърво. Сиреч, вътре се шибат ветровете.
2. В съседното помещение 6 х 4 от същата ламарина също подухва вятър и течение.
3. На тавана също се вихрат ветрове.
4. Прекарал съм кабел FTP по профила на покривната ламарина, а там лятото сигурно се нагрява над 60*C.
5. На едната фасада на покрива искам да сложа бариера с лъч.
Питането ми е: Какви датчици ми трябват, за да не задействат погрешно? Каква бариера ще ми трябва и ако прелети птица - ще задейства ли? Колко градуса се нагрява поцинкованата ламарина и ще издържи ли FTP-то?
hidrazin - майстор
При мен на тавана са такива DG 75.
Те са с два двойни срещуположни сензора - елиминират плъхове и други подобни.За външна употреба - DG 85C.
За бариерите не знам - нямам такава.
:partyman:
batkoradko - специалист
Дай повече инфо за въпросните датчици. От къде да си ги намеря, колко струват, на каво разтояние действат срещуположните? Споменах за бариера, тъй като съм чувал за инфраред бариери, а може и да не съм запомнил правилно. :supz:
hidrazin - майстор
Ами дал съм ти линк.Чукни на Охранителен датчик DG 75 и там си пише всичко.
Този е ъглов 90 градусов, за вътрешен монтаж.Покрива 11х11метра.Другия DG 85С е същия, обаче за външен монтаж и е четири пъти по-скъп.
Ето ти и бариери: ДЕТЕКТОР ТИП ЗАВЕСА.
Ето ти я същата завеса с цени: CURTAIN-PM
Разходи се из тия сайтове и нета.Има много неща.То хубаво ще слагаш ама на кой ще сигнализира?
Трябва ти и независимо захранване и поне SMS оповестяване.Иначе няма файда.Ама ти докато отидеш там ...
На мен датчиците и централата ми ги сложи охранителната фирма.
:partyman:
batkoradko - специалист
Колети, ЧНГ. Най-после успях да си монтирам алармата и всички датчици. Всичко заработи перфекциозно, но имам следния проблем. Не успявам да програмирам времето за свирене. Свири непрекъснато без спиране. Ако се задейства - няма спирка. Дайте акъл.
dyaneff - майстор
batkoradko написа:
Колети, ЧНГ. Най-после успях да си монтирам алармата и всички датчици. Всичко заработи перфекциозно, но имам следния проблем. Не успявам да програмирам времето за свирене. Свири непрекъснато без спиране. Ако се задейства - няма спирка. Дайте акъл.
Не съм Колети, ама имам малък опит с Texecom. Алармата би трябвало да свири 15 минути.
За промяна натискаш на собствена отговорност :lol: :
3
5
0
4 - последните две числа означават 4 минути
prg

Пробваш и ако стане черпиш виртуална бира :drinkers: :partyman:
batkoradko - специалист
Благодаря ти за съвета. Дано да стане. Ще го пробвам в неделя. Правих, какви ли не опити. 1234 00 3 ......... и тук един път приема само една цифра , друг път 0* /две цифри/, но ефект - нулев. Идеята ми е да свири 1 или 2 минути максимум и след това да остане в готовност. В книжката пише, че трябва да се натиснат две цифри, т.е. 01 или 02 и програм.
А какво означава "времетраене при погрешно задестване" код 6 и имали нещо общо с моя проблем? Решил съм в краен случай да рестартирам фабричните настройки /въпреки, че не знам какви са/. По този начин би трабвало да забрави някакви натрупани при програмирането грешки. Но се притеснявам да не се бъгне нещо друго, тъй като с някой опции брах доста ядове.
Сещам се за още нещо: В момента съм изключил сирените /докато я настройвам/ и съм само но гонга /зумера/ в алармата. Да не би да му трябва някакъв товар за да почне да отчита?
lz1wvm - специалист
1. Бараката е 6 х 6 метра от гофрирана ламарина и по средата има дърво. Сиреч, вътре се шибат ветровете.
2. В съседното помещение 6 х 4 от същата ламарина също подухва вятър и течение.
3. На тавана също се вихрат ветрове.
За данните,които даваш PIR-овете,не са добър вариант.Може да ползваш микровълнови,или ултразвукови датчици,на принципа на Доплеровия ефект.Демек приемника и предаватела да са в един корпус.Ако помещенията са с метални стени,най-доброто решение е микровълнов датчик.
dyaneff - майстор
batkoradko написа:
Благодаря ти за съвета. Дано да стане. Ще го пробвам в неделя. Правих, какви ли не опити. 1234 00 3 ......... и тук един път приема само една цифра , друг път 0* /две цифри/, но ефект - нулев. Идеята ми е да свири 1 или 2 минути максимум и след това да остане в готовност. В книжката пише, че трябва да се натиснат две цифри, т.е. 01 или 02 и програм.
А какво означава "времетраене при погрешно задестване" код 6 и имали нещо общо с моя проблем? Решил съм в краен случай да рестартирам фабричните настройки /въпреки, че не знам какви са/. По този начин би трабвало да забрави някакви натрупани при програмирането грешки. Но се притеснявам да не се бъгне нещо друго, тъй като с някой опции брах доста ядове.
Сещам се за още нещо: В момента съм изключил сирените /докато я настройвам/ и съм само но гонга /зумера/ в алармата. Да не би да му трябва някакъв товар за да почне да отчита?
Явно не си прочел достатъчно добре инструкцията. В програмен режим се влиза с инженерен код. Ако не е променен е 1234. След като влезеш в режим програмиране с 1234 и бутон prg в рамките на 16 сек. си избираш секция от ръководството част четвърта. Ти си избрал секция 00, там можеш с бутони от 1 до 8 да променяш различни функции, като дали са включени или изключени се разбира по това дали съответния бутон от 1 до 8 е осветен или тъмен.Питаше за сирената, и аз ти писах, че е секция 35 и времето е в минути. Ако искаш вместо сирена можеш да закачиш резистор със съпротивление 16 ома, но поне 15 Вата. Ако нулираш заводските настройки сирената ще чюрулика 15 минути.
batkoradko - специалист
Калегата с датчиците: би ли ми описал по-подробно за въпросните датчици.

Относно програмирането: съгласно инструкцията която имам би трябвало да стане по следния начин - 1234 00 35 01 /една минута/. Къде бъркам? Моля те напишими го по този начин.
  • 1
  • 2

Тема "домашна аларма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: