От мобилни телефони до цифрови камери
pif4o - специалист
Здравейте отново :) някои от вас може да помнят как преди месеци ми помогнахте да оправя мигащия диод на бабата на телевизора :) тъи де кондензаторите на захранването. Ето че сега и на баща ми телевизора нещо взема дава, проблема е следния, преди време като го изключиш от контакта да седи изключен , после като го включиш и диода мига известно време 3-4 мин и след тва си светва в стенбаи и вече ТВ може да се включи, преди тва не реагира на нищо. Сега баща ми казва че е взел да прави тоя номер дори без да е изключван от контаткта, колко е вярно не знам по скоро нещо не е догледал, но предполагам че става дума за същия проблем като на ЛГ-топ което лекувахме с вас тогава.
Платката на Бекото е ZA1.190-14 а шасито 22.1. Издирих схемата ама пусто не съм толкова опитен да се ориентирам къде са двата заподозрени кондензатора в захранването от които наи вероятно трябва да почна :)
Телевизора има и още един проблем но тои едва ли ще е по силите ми, по някога по време на предаване вади някави хоризонтални черти в долната 1/3 на екрана, нещо като размазване или по скоро като смущение на картината но маи ще трябва да ви го снимам. Прочетох че имали доста лоши споики тея ТВ и мисля да ги огледам и препоя по подозрителните :) Сега прикачвам схемата и една снимка отгоре на захранването :) https://www.dropbox.com/s/90133k6u8uvqn2s/IMAG0162.jpg


Ето и схемите:....https://www.dropbox.com/s/kf0pphhh073tg ... ge%201.pdf
alien - специалист
по схемата която си дал вероятния кондензатор в захранването е (С615) 33uF 35V
за хоризонталните черти провери за студени спойки по интегралната схема за вертикално отклонение и наоколо (IC501) STV9379FA
pif4o - специалист
Такааа, проблема е полу решен, казвам полу щото не е нито С615 нито С662 не е 625 и 626, но открих виновника, взех да ги нагрявам с поялника един по един, ( имам един газов Дремел, голем звер :) ) и като напекох С631 виновника лъсна 1000м25v :)
Другата добра новина за която трябва да благодаря на alien е IC501 огледах него и около него не личеше да има кофти споки ама ги прекапах всички възможни в радису от 5-7 см :) Също така обаче там на платката има една бая обемиста джаджа, дето краката на платката образуват кръг и отгоре и има дебели кабелаци, маи онова дет му викате лале излиза от там, та долу ми се видяха два от краката с спукани споки, повторих ги всичките и вече хоризонталното смущение го няма. Сега да купя и един кондензатор и ще заспи :) Още веднъж Благодаря на alinen и на todortv за съветите :)
pif4o - специалист
Днеска сколасах да стигна до баща ми и да сменя въпросния кондензатор, и телевизора заспа :) Още веднъж Благодарности на колегите :prayer:
Здравейте ,аз съм нов в този форум,и съм самоук техник :)
И аз имам същият телевизор ,със същият проблем ,обаче след като смених С631 от схемата(1000мф 25в) се оправи но не след дълго пак спря.
Смених го със подобен (не съм сигурен колко мф и волта беше )само за проба ,докато взема друг , тръгна след което го спрях .Но след като сложих правилният се оказа че не тръгва ,в последствие го смених и другите около него и пак не тръгва .Чудя се дали не съм изгорил нещо друго ,но той работеше като го спрях ? Моля ,за помощ , а и нямам излишни пари за техник .
pipilica - майстор
Сигурен ли си че ползваш качествени кондери.
pipilica написа:
Сигурен ли си че ползваш качествени кондери.
Да нови елементи поставям ,от магазин викиват ги купувам.
hidrazin - майстор
Ремонт на телевизори и друга електроника не се прави с налучкване, смяна не елементи наслуки и хвърляне на боб. Първо се гледа схемата, после се правят някои измервания с мултицет и ако се наложи се пуска и осцилоскоп.
Метода който използвате е все едно на една кола, която не върви да и смените първо гумите с джантите, после волана, после скоростната кутия, после тапицерията, после фаровете, после двигателя, докато накрая някой не вземе та смени случайно акумулатора и вземе че тръгне. :lol:
Та какво каза че измери по телевизора?
:partyman:
hidrazin написа:
Ремонт на телевизори и друга електроника не се прави с налучкване, смяна не елементи наслуки и хвърляне на боб. Първо се гледа схемата, после се правят някои измервания с мултицет и ако се наложи се пуска и осцилоскоп.
Метода който използвате е все едно на една кола, която не върви да и смените първо гумите с джантите, после волана, после скоростната кутия, после тапицерията, после фаровете, после двигателя, докато накрая някой не вземе та смени случайно акумулатора и вземе че тръгне. :lol:
Та какво каза че измери по телевизора?
:partyman:
След смяна днес на двойния диод (f60b150ds )D505 от схемата и 2 кондензатора 1мф 50волта и 33мф 35волта ,свето диода на ТВ-то светна нормално без премигвания ,но след като го пуснах от дистанционното тръгна за миг и спря ,като взе нещо да писука тихо и св.диода даже не светва.
Сега си мисля да сменя и транзистор 2sc5331 и 2 кондензатора 4700мф 25волта ,имам мултицет но не знам кое как да меря по схемата
.
dokata84 написа:
hidrazin написа:
Ремонт на телевизори и друга електроника не се прави с налучкване, смяна не елементи наслуки и хвърляне на боб. Първо се гледа схемата, после се правят някои измервания с мултицет и ако се наложи се пуска и осцилоскоп.
Метода който използвате е все едно на една кола, която не върви да и смените първо гумите с джантите, после волана, после скоростната кутия, после тапицерията, после фаровете, после двигателя, докато накрая някой не вземе та смени случайно акумулатора и вземе че тръгне. :lol:
Та какво каза че измери по телевизора?
:partyman:
След смяна днес на двойния диод (f60b150ds )D505 от схемата и 2 кондензатора 1мф 50волта и 33мф 35волта ,свето диода на ТВ-то светна нормално без премигвания ,но след като го пуснах от дистанционното тръгна за миг и спря ,като взе нещо да писука тихо и св.диода даже не светва.
Сега си мисля да сменя и транзистор 2sc5331 и 2 кондензатора 4700мф 25волта ,имам мултицет но не знам кое как да меря по схемата
.
Проблема е отстранен . Ще помоля ,ако някои знае стойностите в сервизното меню ,корекции геометрия да ми ги изпрати . Благодаря !

Тема "Проблем с TV BEKO PF29K68 PIP" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: