От мобилни телефони до цифрови камери
hidrazin - майстор
Абе някъде, някой (в друг форум) беше писал че си е правил зарядно от СТАБОР. Не си писал какъв модел е. Има едни СТАБОР 350 , дето имат вторична намотка галванично разделена от първичната. Та оня беше казал че вадел от едната вторична 25 волта. Ето му схемата:
http://www.kn34pc.com/sch/sch_device/st ... on_350.gif
Никога не съм си играл с такъв да го преправям и не знам тази вторична реално колко волта е и какъв ток може да се извади от нея.
И без да се сърдиш ама като ти гледам питането .... нищо няма да стане.
:partyman:
ditronix - специалист
Тани написа:
Ако ще купува нещо , то не е ли по-добре да си вземе един мощен грец и да не се занимава с глупости?

Например това http://tpetrov.com/search.php?prod=KBPC5010A

Изображение

за 2.50лв



Aми то хубаво мощен грец,ама от това дето се продава тука като грецове по-големи глупости няма! Взех 50А за едно зарядно,той на 3-4 А вече не може да се пипне след половин час работа! Тъй че по-добре старите диоди!
mityo79 - напреднал
Прикачен файл:
Изображение1217.jpg стабор 120

стабор 120 е моделът
mityo79 - напреднал
hidrazin написа:
Абе някъде, някой (в друг форум) беше писал че си е правил зарядно от СТАБОР. Не си писал какъв модел е. Има едни СТАБОР 350 , дето имат вторична намотка галванично разделена от първичната. Та оня беше казал че вадел от едната вторична 25 волта. Ето му схемата:
http://www.kn34pc.com/sch/sch_device/st ... on_350.gif
Никога не съм си играл с такъв да го преправям и не знам тази вторична реално колко волта е и какъв ток може да се извади от нея.
И без да се сърдиш ама като ти гледам питането .... нищо няма да стане.
:partyman:


Не се сърдя, спокойно, просто искам да добия информация по темата и по точно за в момента можели аджеба или неможе да използвам наличният стабилизатор да свърши полезна работа да не го хвърлям за рецеклиране.
Ще съм доволен на всякакви мнения, да си блъскам ли главата със стабилизаторът да го реконструирам или да взема да си блъсна главата в стабилизаторът та да се упомня и да не си губя времето :wallbash: , ако е възможно да се получат нещата ще съм много доволен, разбира се благодарение на вас.
hidrazin - майстор
Не мисля че си заслужава да се захващаш точно с този модел. Както писа todortv от този модел може да ползваш само кутията и кабела ако още е читав и не се е втвърдил. Ще трябва единия от двата магнитопровода да си го пренавиваш - да си направиш трансформатор почти от нищото.
После и електрониката...
:partyman:
todortv - майстор
Вече ти писах, какво може да ползваш от това чудо.
Това, което много прилича на трансформатори са дросели. :-D
Може да се ползва пакета и макарата и да си навиеш траф.
mityo79 - напреднал
:? :wink: Значи у тоя стабор 120 нема стане нищо освен едно, на отпадъциии , но все пак ще ползвам нещо от него - ключето :) само че за друга цел :).

И така появи се нов въпрос към вас, КАК ДА СИ НАПРАВЯ ЗАРЯДНО ЗА АКУМУЛАТОР ПРОСТО И ЛЕСНО И ЕФИКАСНО :).


Благодаря все пак за помоща до сега.
shadow__01 - майстор
mityo79 написа:
КАК ДА СИ НАПРАВЯ ЗАРЯДНО ЗА АКУМУЛАТОР ПРОСТО И ЛЕСНО И ЕФИКАСНО :).
Мощен трансформатор даващ 16-17V. Грец от диоди или цял сглобен. Един, два предпазителя и готово. Кутията каквато намериш.
mityo79 - напреднал
Прикачен файл:
Изображение1221.jpg

Това ми дава около 30 волта, то е свалено от телевизор ще послужи ли.
shadow__01 - майстор
mityo79 написа:
Това ми дава около 30 волта, то е свалено от телевизор ще послужи ли.
Не искам да напълня темата с мои постове, но цял ден никой не е отговорил.
Няма да стане с това. Трябва трансформатор поне 150-200 вата. Може и повече. Това малко трафче за никъде не е.

Тема "Въпрос за свързване на изправителни диоди към радиатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: