От мобилни телефони до цифрови камери
fox_vt - майстор
Е реално със всеки траф може да стане всичко опира до времето което можеш да отделиш за зареждането на акуто.Няма никакъв проблем да си зареждаш акумулатора със адаптер за телефона да речем който дава поне 14 волта тока може и да е 500mA .Лошото е че за 75 Ah акумулатор ще ти трябват 150 часа горе долу което е повече от 6 дена,ако не е проблем ще стане :)
mityo79 - напреднал
fox_vt написа:
Е реално със всеки траф може да стане всичко опира до времето което можеш да отделиш за зареждането на акуто.Няма никакъв проблем да си зареждаш акумулатора със адаптер за телефона да речем който дава поне 14 волта тока може и да е 500mA .Лошото е че за 75 Ah акумулатор ще ти трябват 150 часа горе долу което е повече от 6 дена,ако не е проблем ще стане :)

Мии ко да ти кажа май ще е проблем :) хахахах

Като цяло зарядното искам да го ползвам за няколко неща освен за акумулатор искам и директно да захранвам ел двигателче на 12 волта когато ми е нужно както и за някои пчеларски истории , може би силен траф ще задоволи част от нещата, само трябва да го измъдря от някъде
lov - майстор
Днеска беше ден за изриване на боклуци и си изрових едно творение което ми дожаля да изхвърля защото все още работи перфектно. Утре ще му ударя едно кадро. Правено преди 20-на години точно в стила направи си сам и от каквото има под ръка. Траф от стар руски лампов цветен телевизор и кутия от стабилизатор. Трафа не помня от какъв телевизор беше но си спомням че беше с алуминиев проводник. Изхвърлих му вторичните намотки и навих нова с проводник втора употреба от някаква попаднала ми бобина от електрожен.
Още се чудя и на акъла си каква глупост съм сътворил тогава, а и защо не е издумкал още защото съм сложил семисторен регулатор на първичната намотка. И там частите от едни пускови устройства на едни натриеви лампи. А бе както се казва всичко от скрапа. И голям мерак и ентусиазъм съм имал като колегата сега.
gogo7777 - майстор
Трафа не помня от какъв телевизор беше но си спомням че беше с алуминиев проводник.
Вероятно е от серията ТСА. Много добри трансформатори са. Лесни за пренавиване и с хубав вит магнитопровод.
lov - майстор
Ще трябва да му направя едно капаче щото оригиналното пластмасово се беше разпаднало и да го притегна малко за страх дето се казва да имам нещо в гаража.
И диодите са пак от скрапа :lol: изправителни диоди от някакъв генератор само съм ги набил в друго парче алуминиева шина. Шунта на амперметъра не се вижда на снимката е парче медна ламарина захваната на самите шпилки на системата и после надялквана напречно с ножицата докато съм го вкарал в някакви норми да мери що годе вярно. Не си спомням дали вообше разглабях трафа или го пренавих с прошиване.
Още се чудя на акъла си с какви глупости съм се занимавал тогава. Но сборката е точно като от сериала на дискавъри ''Войни от скрапа''. Ако не бъркам заглавието. :lol:

Прикачен файл

IMG_20140324_121859.jpg

Прикачен файл

IMG_20140324_121919.jpg
mityo79 - напреднал
Добре изглежда за самоделка :) радост за младия гричко

Тема "Въпрос за свързване на изправителни диоди към радиатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: