От мобилни телефони до цифрови камери
apeiron - специалист
Здравейте колеги,

Тия дни ще започна да си монтирам гипс-картон във всекидневната и хола, които са едно помещение.

Първоначалното ми намерение беше да скрия кабелите под картона, от домашното кино към колоните до местата, където ще се намират. Сега обаче започна да ми се върти в главата дали да не скрия колоните под картона, като някои да се монтират на тавана, а други в стените, т.е. мисля, си че по този начин озвучаването ще е по добро, а и естетически ще е по приятно. Домашното кино е LG HT303SU D0.

С какви подходящи колонки да заместя сегашните говорители? Или по скоро какви стандартни говорители да сложа, които ще са подходящи и за друго домашно кино? И удачен ли е вариянта който съм замислил? Има ли други трикове с повече говорители за да постигна още по-добро озвучаване.

Изобщо дайте някакви идеи, които ще са подходящи за домашно озвучаване.

Не търся мощност, а качество.

А дали да сложа и говорители във всекидневната?

Благодаря предварително.
VLADO66 - майстор
Качество няма да имаш-ще имаш резонанс, а не дай си боже дрънчене на консрукцията.Не случайно качествените колони тежат доста килца. :wink:
dokobg - специалист
viewtopic.php?f=48&t=35444&hilit=%D0%BE%D0%B7%D0%B2%D1%83%D1%87%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5

Аз я започнах тази тема преди 2 години и съм го направил както съм описал. Не съжалявам, нямам пукнатини и звученето е перфектно.
hidrazin - майстор
За свирене - ще го имаш. Качество - [-X . Ако на някой му хареса това дето ще се получи или изискванията са му ниски или му трябва УНГ специалист.
:partyman:
dokobg - специалист
Не мисля, че моите изисквания са прекалено ниски и определено нямам нужда от доктор. hidrazin ти виждал ли си завършено озвучаване по този начин, или коментираш на база теоретични знания ?
hidrazin - майстор
За да коментирам, значи съм виждал. И какво да му гледам? Трябва да се слуша а не да се гледа. :) И теоретически и практически от помещение с картон не може да търсиш качество. Ако го намериш - прочети ми предния пост.
:partyman:
dokobg - специалист
hidrazin написа:
За да коментирам, значи съм виждал. И какво да му гледам? Трябва да се слуша а не да се гледа. :) И теоретически и практически от помещение с картон не може да търсиш качество. Ако го намериш - прочети ми предния пост.
:partyman:

Не съм съгласен с теб, за жалост няма как да ти го докажа. Аз лично не виждам проблем с това високи и средни да са на тавана, а бас касата да е до телевизора. При мен е така и звучи повече от прилично. Не знам ти какво си гледал, но явно не е било нещо като хората.
VLADO66 - майстор
За високи и до някаква мощност средни честоти може да се получи при положение че не се търси пасивност и говорителите се натъпчат околовръст зад картона при говорителите с вата.За ниски честоти е абсурд да стоят в картон.Качеството е относително понятие-на мен киното ми е 700W от които буфера 280W.
Vectra - специалист
В никакъв случай басите не в картона, ще започне да дрънчи, колкото и яко да е хванат. Не случайно някои си правят съб-вууферите от мрамор :shock:
За центъра и сателитите може, но:
1.Какво правим, ако (не дай си боже) някой говорител изгърми?
2.Няма универсални говорители. Поне импеданса е хубаво да е еднакъв. При по-малък, може киното да даде фира, при по-висок свири слабо.
3.Няма да можеш да въртиш говорителите за фино настройване на звуковата картина. Вероятно знаеш, че по-високите честоти се отразяват по-лесно и разположението на мебелите по-силно им влияе отколкото на ниските.

Предлагам: слагаш си кабелите (желателно екранирани) в тавана и стените. Купуваш си 5 красиви стойчици и на тях монтираш говорителите.
Това е моето мнение, никой не ангажирам с него :) :drinkers:
ge6aaaa3 - специалист
Да си монтираш говорители в тавана, ми се струва глупаво... Какви ефекти ще получиш от тая работа? Ако си намериш кино 7.1 и си монтираш сателитите на нивото на ушите, ще получиш най-добър възможен ефект у дома. Не говоря за манияшките истории, дето и стените на стаята се правят от специален звукопоглъщащ материал. :wink:

Тема "Тече ремонт, как да си озвуча хола и всекидневната?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: