От мобилни телефони до цифрови камери
cakev79 - специалист
Първо се извинявам ако някъде греша в терминологията.Освтлението в коридора ми се състои от един плафон и се включва само от един ключ,а имаме три входа.Искам да стане сензорно управление.Харесах няколко модела и хукнах по магазините.В единия ми казаха,че трябва да имам трижилна инсталация на осветлението.Някой би ли ми дал съвет някакъв.
http://vikiwat.com/elektronen-pir-kljuc ... x2000.html
fox_vt - майстор
Намери си такъв плафон ЦЪК и не се занимавай с глупости да слагаш сензора в ключ :axe: И аз във коридора съм с три входа -спалнята,кухнята и входната врата лови даже и котката и е евтин :wink:
cakev79 - специалист
Това беше първоначалната идея,но жената не харесва плафоните.С какви лампи си в плафона и само фаза и нула ли си при свързването.
fox_vt - майстор
Със светодиоди съм и да само фаза и нула,все едно свързваш обикновенна лампа.
shadow__01 - майстор
На повечето датчици за движение пише, че не е подходящо използването им с енергоспестяващи лампи както и с светодиодни лампи заради дъгогасителната верига паралелно на контактите на релето. Резултатът ще е мигане на лампата заради кондензарора след изправителя.
Решението е или разглобязане и разпояване на дъгогасителната верига или кондензатор с резистор паралелно на лампата.
kozl - майстор
Те енергоспестяващите луминисц.лампи не стават към датчици, защото са "енергозабавящи" :-D . Т.е. имат закъснение в досигане на номиналното светене.
Аз ползвам китайски LED прожектори към датчик за движение и няма мигане, пък вече набраха стаж над 1/2 година.
shadow__01 - майстор
kozl написа:
Аз ползвам китайски LED прожектори към датчик за движение и няма мигане, пък вече набраха стаж над 1/2 година.
Повечето не мигат, но се срещат и мигащи лампи през датчици.
cakev79 - специалист
Снощи монтирах това нещо.
http://www.amazon.co.uk/Infraed-Motion- ... B00E6Y1UDM
За сега сме доволни от ефекта.Цената е 15,20лв.
krasiorocknroll - специалист
Преди месец си купих лампа с вграден датчик за движение и мисля да я преработя.Лампата в осветителното тялоще си я включвам с ключ.Ще пусна една фаза/проводник/ до сензора която да ми включва лед лента около осветителното тяло. :)

Тема "Осветление със сензор за движение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: