От мобилни телефони до цифрови камери
ge6aaaa3 - специалист
DMN написа:
Е защо да не е възможно наклона да оказва влияние? Буквално погледнато на кондензатора не му пука под какъв наклон ще работи, но ако в близост до него има елемент(мощен резистор, радиатор и т.н.), тогава наклона на шасито може и да има значение, защото от наклона ще зависи накъде отива топлината отделяна от тези елементи. По принцип от топлината капацитета на кондензатора леко се вдига. И ако наистина е засъхващ(с намалял капацитет), то тази топлина може и да изиграе някаква роля, така че според мен не е невъзможно. В случая може да е някой по-малък кондензатор, едва ли са филтриращите съдейки по симптомите, разбира се може и да е всичко друго :)
Да и сигурно тоя кондензатор ще се нагрее за 1 секунда до толкова, че да му се промени капацитета... Друг е въпросът, че щеше други работи да се случват, ако беше кондензатор...
DMN - майстор
gamena666 написа:
.Включвам го пак и тръгна без проблем за няколко минути.Звукът беше прекрасен ,но след това изведнъж пак се разбраждя.
Обясних логиката на "наклонения кондензатор", понеже някои колеги казаха, че не виждали такава. Не съм твърдял, че повредата ще е точно от това, а че е възможна. Студена спойка също може да се влияе от топлината и още ред неща. Пък и дефектиралите кондензатори(не само електролитните) могат да бъдат много "коварни" под действието на нагряването.
ge6aaaa3 - специалист
DMN написа:
gamena666 написа:
.Включвам го пак и тръгна без проблем за няколко минути.Звукът беше прекрасен ,но след това изведнъж пак се разбраждя.
Обясних логиката на "наклонения кондензатор", понеже някои колеги казаха, че не виждали такава. Не съм твърдял, че повредата ще е точно от това, а че е възможна. Студена спойка също може да се влияе от топлината и още ред неща. Пък и дефектиралите кондензатори(не само електролитните) могат да бъдат много "коварни" под действието на нагряването.
Кондензатора съхне => капацитетът му се намаля => под действие на топлината, си възвръща отчасти капацитета => първите минути трябва да прави проблеми, а после, когато загрее, трябва да се оправя и да работи нормално докато не го изключиш... а описаният случай е обратно... Първо работи няколко минути, а после прави проблеми. :wink:
DMN - майстор
Точно така показва логиката. Радвам се, че и тя вече взе да участва в темата :) Сега като добавим, че под действието на топлината, дефекта на кондензаторът може да се изрази И в прекъсване или окъсяване :wink:. Пак повтарям - не твърдя нищо, освен, че и аз съм видял туй-онуй.
hidrazin - майстор
Е ами точно цитирания от теб текст показва че не е от кондензатор. Обикновено е точно обратното - като загрее кондензатора и се оправя защото от топлото вдига малко капацитета както каза и ge6aaaa3. Пък логиката на "наклонения кондензатор" не тази. По-скоро от наклона се променят механичните усилия я на студена спойка, а на спукана пътечка, я на лоша връзка. Пък и схемата на крайното с STK4036X е достатъчно елементарна и няма изобилие от електролитни кондензатори. И на двата канала ли ще го прави едновременно? :) Освен това ако беше погледнал снимките ще видиш че до STK-тата няма никакви електролити.
Ама и той си е попаднал на сервиз де. Първо са го излъгали че са изгорели крайните стъпала. После че не можели да го оправят. И защо? Защото няма STK4036X по магазините ли? Ама 25 кинта му взели. :lol: Проверявайте условията в сервизите. Някои наистина искат пари само за гледане. Все пак времето е пари но клиента трябва да бъде предупреден предварително. То аз така с гледане мога цял ден да ремонтирам и няма да имам равен по приходи. Мога и по 100 наведнъж да ги гледам. Мога и по повече. :prayer: Кой е тоя сервиз та да не се излъже и някой друг да отиде там?
Иначе дефекта вероятно е елементарен и лесно се открива с един генератор и осцилоскоп. Залагам на лоша спойка, спукана пътечка или най-вероятно някой от механичните превключватели. С една дума - механичен проблем.

Изображение
:partyman:
ge6aaaa3 - специалист
DMN написа:
Точно така показва логиката. Радвам се, че и тя вече взе да участва в темата :) Сега като добавим, че под действието на топлината, дефекта на кондензаторът може да се изрази И в прекъсване или окъсяване :wink:. Пак повтарям - не твърдя нищо, освен, че и аз съм видял туй-онуй.
Е, ако са филтриращите кондензатори, прекъсването би довело да брум, а окъсяването, до бум. :D
А, ако има кондензатори на входа на интегралата и те са електролитни, може и да направи подобна мизерия, съгласявам се. :wink:
gamena666 - напреднал
Ами да ви кажа ,преди изобщо нещеше да тръгва.Смених кондензаторите и вече работи ,но понякога се чува отново едно леко забръждяване.Определено са били за смяна!Сега само това браждене лекото да открия от какво е и ще съм 100% Happy.След 2-3 дни се връщам при усилвателя и ще го разручкам за студени спойки.
ge6aaaa3 - специалист
gamena666 написа:
Ами да ви кажа ,преди изобщо нещеше да тръгва.Смених кондензаторите и вече работи ,но понякога се чува отново едно леко забръждяване.Определено са били за смяна!Сега само това браждене лекото да открия от какво е и ще съм 100% Happy.След 2-3 дни се връщам при усилвателя и ще го разручкам за студени спойки.
А сега върни старите кондензатори и пак ще тръгне...
:partyman:
gamena666 - напреднал
Да допълня сервизът е една бутка от 100 години ,която се намира зад копирен центур Дигитал до хотел Атаген в Бургас.Сервиза е до детската градина.
И аз да се изкажа.Проблема не е от кондензаторите.Не видях има ли релета.Ако има трябва да се проверят.И най-вероятно лоша спойка както казаха по-горе колегите.

Тема "Grundig V8200 -Засъхнал кондензатор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: