От мобилни телефони до цифрови камери
van4ov - напреднал
Здравейте, колеги!

У нас имаме едно телевизорче Orion, което повече от 12-15 години ни е служило вярно. Повреждало се е само 1-2 пъти. Днес както си работише изгасна. При опит да се включи не се появява нищо на екрана, единствето се чува един свистящ нискочестотен звук, който продължава около 10 секуниди, след това спира свистенето и това е.

Ще се радвам някой ако ме насочи къде мога да търся проблема?

Поздрави!
hidrazin - майстор
van4ov написа:
Ще се радвам някой ако ме насочи къде мога да търся проблема?
По платката и сред елементите като се запознаеш със схемата. И разбира се ако имаш някакви познания по електроника.
Успех!
:partyman:
van4ov - напреднал
И все пак горе долу ?
shadow__01 - майстор
van4ov написа:
И все пак горе долу ?
Горе-долу 20-30 лева ремонт в сервиз.
Ако искаш да експериментираш без познания действаш на собствен риск.
Почваш със измерване на напреженията като ги гледаш по схема къде колко трябва да са.
Успех.
Последна промяна от shadow__01 на съб мар 08, 2014 11:09 pm, променено общо 1 път.
van4ov - напреднал
Колеги, телевизорът е на 15 години и реално струва максимум 40лв. Идеата ми беше, ако мога сам да го оправя. Имам общи познания по електроника.
На него не пише модел. Как да намеря в такъв случай схемата. Процесорът му е ta8691n.
hidrazin - майстор
Модела не е важен. Телевизора си има шаси (платка) на което пише какъв модел е. Не знам какви ти са познанията по електроника
ама TA8691N не му е баш професора. Това със свистенето - нещо товари импулсното захранване и му изключва защитата. Може да е в самото захранване.
Гледаш какви надписи има по платката. Вкарваш в търсачката и гледаш какво ще излезе докато намериш модела на дъното. После ако имаш проблем със
схемата ще се опитаме да я намерим, но по модела на дъното. После с познанията си по електроника почваш да измерваш и търсиш повредата.
Ако не можеш да я намериш пишеш какво си измерил и ще се опитаме да помогнем.
Общо взето като гледам е Causa Perduta. Ама да видим какво ще стане.
Успех!
:partyman:
P.S. Не си ли се замислял за истински телевизор?
shadow__01 - майстор
hidrazin написа:
... ще се опитаме да помогнем.
Общо взето като гледам е Causa Perduta. Ама да видим какво ще стане.
Днес го раздаваш по-така спокойно.
Усещам, че намеси ли се thinkpad ще се променят нещата.
todortv - майстор
van4ov написа:
.......свистящ нискочестотен звук, който продължава около 10 секуниди, след това спира свистенето и това е.
Свистящ и нискочестотен нещо не се свързват в едно изречение. :-D

Първо прекъсни В+ и измери напреженията във вторичната/студената част на захранването. За това не е нужна
схема, ако имаш познания както твърдиш.
van4ov - напреднал
http://fixmag.ru/tv/orion2/ Eто това е схемата на телевизорчето. Кои напрежения да замеря?
MamaMy - майстор
Усещате ли колеги, как всички цинцарки са се юрнали към нашия форум с идеята да си ремонтират сами без пари изгорялата техника. Нищо, че не отбират грам. Нали ще е БЕЗ ПАРИ. Очаквайте авто джамбазите с колите и кодовете на касетофоните :lol:

Тема "Проблем телевизор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: