От мобилни телефони до цифрови камери
barutnika - напреднал
Привет.
Реших да си ремонтирам телевизорчето сам.Оказа се изгорял полевака в захранването което е изпълнено с TDA4605,смених всички високоомни резистора на 2,3 крак,изгорих няколко полевака,смених и схемата .Сега пускам телевизора през лампа 150 вата на мястото на бушона .Когато натисна мрежовия ключ лампата светва за около 4-5 секунди (през това време напрежението се покачва от нула до 215 волта на мрежовия кондензатор)след което се появяват и 12-те волта на релето за В+ телевизора се включва появява се растер,а лампата вече мъждука.При отпускането на мрежовия ключ телевизора се изключва.
Сега ме е страх да пусна телевизора без лампа .Съмнявам се в мрежовия кондензатор,който ще сменя като отворят магазините,но и се питам защо този телевизор се включва директно без да има Standby режим.Мрежовият ключ при натискане подава напрежение , а при отпускане не подава напрежение.Това нормално ли е или ключа е развален.
Благодаря предварително на всички ,които имат желание да помогнат.Прилагам схемата,като : http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... T9745.html
Весели празници
petromaniq - специалист
Напрежението на мрежовия кондензатор трябва да е мрежовото умножено по 1.41 при "хлътнал" ключ. B+ трябва да излезе на катода на D804 (110-115V) примерно. Ключа ти вероятно е наред, тъй като е ключ-бутон (със старт от StBy). Измери си и останалите напрежения в студената част на захранването на StBy. За по-безопасно откачи единия край на L801.
barutnika - напреднал
Привет .
Благодаря за насоките.Сега отивам на село утре като се прибера, ще пиша за напреженията.Те са само 3 извода от трафа ,всичко друго е от ТХО.
Благодаря още веднъж,лек и успешен ден.
Весели празници.
petromaniq - специалист
Процесора и стендбая не е от ТХО :lol:. Като си нормализираш St.By. тогава ще се занимаваш с вторичните напрежения, с крушки мерене и смяна на кондензатори.
barutnika - напреднал
Привет.
Наздраве.Винаги сме на StandBy.Сварих ракията,беше останала от миналата година :) .Приятно ми да се запознаем .Съдейки по nickname ,но не съм сигурен сме адаши.Казвам се Петър.Приятно ми е.Сега се прибирам и бързам да отговоря.
Утре сутринта докато всички спят,ще огледам и докладвам(не съм военен) :) за StandBy.Не съм сигурен ,коя е оперативната верига ,която ,ще захранва импулсният траф след St.by.
Пак казвам ,беше ми приятно да се запознаем.
Лека вечер
barutnika - напреднал
Привет
Днес проверих двете ST+20v ST+12v ST+5v(за процесора) вериги,като проверих всички транзистори и резистори,като също и замених всички електролити по тях.Независимо от това ST.BY няма.Напреженията след трафа на
D805-22.3v,D806-12.3v ,но трябва да държиш мрежовото копче натиснато.Когато отворят магазините ,ще купя мрежовия кондезатор,за да сменя и него.Все още ми е непонятно за ST.BY,но ще потърся из нета
Хайде лек и успешен ден
MamaMy - майстор
Според мен му няма нищо. Това копче е за цялостно изключване, а стендбая е само при гасене от дистанционното. :?
barutnika - напреднал
Привет
Прочетох това:http://lefcom.narod.ru/datasheets/SAA1293_k1853vg1.pdf
Там пише ,че телевизора се запуска с мрежов тригер като използва допълнителен ключ,който наистина се намира в мрежовия ключ.
След това се подава нисък потенциал на краче 5 на процесора и от там става запуска на другите възли
На мене ми е интересно като мрежовият ключ е постоянно отворен ,от къде взима 220 волта
Може би ,аз нещо не мога да разбера.
Благодаря ви предварително.
Лек ден.
MamaMy - майстор
Нищо му няма на ТВ-то. Този мрежови ключ го включваш и повече не го бараш. После си гасиш и пускаш с дистанционното. Остава светодиод да свети, а този ключ си остава натиснат и захранването си работи постоянно.
barutnika - напреднал
Привет.
Този ключ е постоянно отворен,аз го отварях (после трудно го събрах ,но не е невъзможно)Когато го натиснеш,подава напрежение към трафа и към процесора.като го държа телевизора работи при отпускането му спира.

Тема "Телевизор GOLDSTAR CKT4742 шаси PC91A" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: