От мобилни телефони до цифрови камери
miroton - майстор
Интегралата е запоена на 180 градуса тоест 1-ви крак отива на мястото на 8-ми-руснака му се е пиело много и там муе бил акъла(никои преди мен не е запоявал)

Днес купих CD4049BE 14 пинов корпус-трябва да стане,но ще сложа цокъл за всеки случаи.

Найденов,hidrazin-мерси,мисля че няма нужда да се рови за интеграла.
Найденов - специалист
Хубаво е , че си намерил аналог в 14 краков корпус, но провери дали отговаря на разположението на изводите (входове и изходи) на 561, за да не препържиш цялата платка (дано това не е вече станало).
Все пак съм на разположение- дано не се наложи.
Поздрави!
hidrazin - майстор
Уфффф... Отпадна ми голямо ровене. Тези чипове са ми насипани в една бая голяма найлонова торба. Няколко кила са, ама не са разделени. Щеше да падне голямо търсене ако не беше намерил. Все пак ако има кахър, да свирка. Ще ровя.
Между другото така и не стана ясно за какво става дума. Силно се съмнявам руснака да е объркал монтажа на чипа. Особено ако бил на няколко водки. Тогава няма грешка. Може пък и да е попаднал на трезвен??? :? Едва ли. :-D
:partyman:
MamaMy - майстор
На руските чипове е дупка на 1-ви крак. Надписа няма значение
Изображение
Изображение
nikolovvd - майстор
hidrazin написа:
...Особено ако бил на няколко водки. Тогава няма грешка. Може пък и да е попаднал на трезвен??? :? Едва ли. :-D
:partyman:
Руснак откраднал цистерна с водка. Милицията го залавя и разпитва.
- Водка где?
- Прадал.
- Денги где?
- Прапил!
miroton - майстор
Като го свалих забелязах че щампата на натписа е обърната.
Найденов - специалист
А с`я де! Обърната щампа :?
MamaMy написа:
На руските чипове е дупка на 1-ви крак. Надписа няма значение
Според мен при всички интегрални схеми в такъв корпус (а също и в SMD) с белег, дупка, репер се отбелязва първият крак.
thinkpad - майстор
Найденов написа:
Според мен при всички интегрални схеми... с белег, дупка, репер се отбелязва първият крак.
По-скоро се отбелязва от къде трябва да почне броенето на крачетата. :) Т.е от коя страна. Когато реперът се пада отляво, то крачето долу вляво се пада първо.
hidrazin - майстор
Малко оффтоп. При някои наистина е дупка. :-D Такава беше първата интегрална схема която си купих някъде 1980-та - усилвател на мощност 1 ват. Естествено го изгорих.

Изображение

При нея маркировката с дупка е между 1-ви и 9-ти крак. Знаех че маркировката е началото но не знаех в коя посока да броя - гледано отгоре или гледано отдолу. Направих аналогия с транзисторите и сбърках. Резултатът - БУМ. :shock:

ПОГЛЕД ОТВЪТРЕ НА ТАКЪВ ЧИП
:partyman:

Тема "к561лн2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: