От мобилни телефони до цифрови камери
Vectra - специалист
Здравейте колеги.
Почти съм убеден, че моята работа няма да стане, ама все пак да попитам.
Онзи ден по време на голямата буря във Варна (страшна трагедия!) от гръм пострада
един рутер(прежалих го) и една IP камера.
На ресет камерата отговаря (нормално пресветване на светодиодите в определена последователност)
Вероятно е гръмнал само чипа на LAN контролера(или нещо по него). Като я вържа с лаптопа , картата на лаптопа казва, че е изключен мрежовия кабел.
Най-интересното е, че когато купувах камерата, ми я продадоха за LAN.
Обаче, днес като я отворих, се оказа , че вътре има и WiFi платка, която беше забучена наполовина.
Напъхах я цялата, обаче не я виждам с лаптопа.
Има ли някакъв начин да подкарам камерката? Модела е Vivotek IP7137
Това са снимките от двете страни на платката:

Прикачен файл

IMG_5758.JPG

Прикачен файл

IMG_5757.JPG
pipilica - майстор
Според мен ти трябва рутер да видиш камерата ако работи. Щото с лаптопа май не става, все едно да видиш друг лаптоп примерно
Vectra - специалист
pipilica написа:
Щото с лаптопа май не става, все едно да видиш друг лаптоп примерно
Ами може да се види друг лаптоп, aко картата му е настроена "AdHock"".
Надеждата ми беше, ако по дефолт (чети по подразбиране) WiFi модула е настроен AdHock, да мога да достъпна камерата.
Ако е настроена в инфраструктурен режим, няма как. Някой трябва да и каже към коя мрежа, с кое потрбителско име и парола да се свърже. :partyman:
MamaMy - майстор
На камерата трябва да има написан ИП адрес. Ако няма, трябва да се прочете упътването и.
ArturDent - Почти Безобиден
MamaMy написа:
На камерата трябва да има написан ИП адрес. Ако няма, трябва да се прочете упътването и.
Трябва...ама на лана.
По подразбиране WiFi не е пуснат. Ръга се на лана и настройваш WiFi. Тогава имаш достъп през WiFi.

Може да се пробва с рутер и не-заключена Wi-Fi мрежа. Ако реши че трябва да се върже... ще е късмет.
Не знам Linux-а вътре дали се е усетил че няма Lan и дали ще реши да се се вързва през Wi-Fi

Сигурно има и някакъв сериен порт на тая платка, може нещо да стане с терминал... ама требе кабелаци и чечене
Vectra - специалист
Камерата тръгнаааа :supz:
От гърма сигурно тотално се е била ошашкала. А за factory default авно не съм изчакал достатъчно.
Изтеглих от страницата на производителя настройваща програма, намери си я и готово!
А пък аз съвсем изключих, че при връзка с компютър, кабела трябва да е кроснат, а не прав :datz: :datz:
Затова съм се заблудил, че картата е гръмнала.
Както и да е, всичко е добре, когато свършва добре! :partyman:

Тема "Съживяване на "умряла" IP камера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: