• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Купих си наскоро един стабилизиран изправител ТСТ 12-5 но установих че защитата му се включва когато си иска и то много преди 5 ампера.Като го отворих видях че повечето елементи са ми набори #-o Разкарах всичко и си оставих само кутията, трафа,радиаторът и трите големи транзистора.Искам да си направя едно перманентно 12v 5a и едно регулируемо 1,5 - 12v което може да е и с по-малък ток .Трафа дава две по 17,8v и едно 38,6.Търся някаква готова платка или кит.Само схема не ми върши работа защото не мога да ецвам платки.Взел съм един мощен грец -10А ,един голям кондензатор -22000мф и до там.Не знам къде да вържа греца .Тези две по 17,8 да ги съединя ли? как да разбера къде дава 5А?
трафа е такъв - https://bgaudioclub.org/showthread.php? ... D0%A2-12-5

ето един кит - http://www.hit-electronics.com/el-mater ... ch-10a.htm
ESPACE - майстор
Аз имам три такива и въпреки преклонната им възраст си работят нормално с оригиналната карантия. По спомени на платката имаше два потенциометъра. С единия се регулираше изходното напрежение, а другия максималния ток. Не схващам защо си "разкарал всичко".
като завъртя единият потенциометър до 11,7v и релето щраква дори без товар а другия не променяше нищо.Максималното стабилно напрежение го докарах до 11,5v но не това е основното.Имам едно CD от кола което на ''тес 12-3 HT'' мога да усиля до към 25 а на това защитата включваше още на 15-16 а уж е 5А.Като натисна контактите на релето тогава можех да усиля до край.Но това вече няма значение защото изхвърлих цялата платка.Ако някой колега има готова платка или може да направи такава срещу заплащане,моля да се свърже с мен.тел.0882 47 47 55 от Варна съм
ditronix - специалист
http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=3925.0

Виж позиция 1- регулируем триизводен стабилизатор като слънце :) Останалото го имаш.
ditronix линкът който си посочил води до регистрация в някакъв форум :-k
soton - специалист
Голяма грешка си направил:каквото и да сложиш на мястото на оригиналното решение няма да получиш същите параметри,философията на тези тесове е друга и учудващо работят железно.
gogo7777 - майстор
Какви са транзисторите и какви напрежения и ток искаш да регулираш. Ако не гониш супер прецизност има много прости схеми, за които не ти е нужна платка.
ditronix - специалист
LT 1083-ADJ - 0-35 V / 7,5 A - 15 лв.
Това е,което продава един колега там. Ако проявиш интерес,мога да те свържа с човека.
запазил съм транзисторите 2x П210Б монтирани на радиатор,два диода Д243 с охладителите и един транзистор ГТ7 312.Боядисал съм кутията,монтирах трафа,сложил съм нови държачи и предпазители 2x 1A ,купил съм си грец - 200v 10а и филтър 22000мф.Основно искам да постигна постоянно 12-13v,5A а после да пусна през някакъв dc регулатор към други два щекера и да си имам от 0 до 12-13v
ditronix това '' LT 1083-ADJ - 0-35 V / 7,5 A'' това готова платка ли е ?
Ако си намеря платка от ТЕС-12-3 HT може ли да стане на моя траф?
  • 1
  • 2

Тема "Регулируем изправител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: