От мобилни телефони до цифрови камери
zloby - помощник
Здравейте. Предстои да опъваме кабела от ел.таблото което е на стълб на улицата до къщата /нов строеж/. Разстоянието е 50-60 метра, по средата има друга къща където ще се захване кабела вместо на стълб. Мой познат ел.техник твърди, че кабела трябва да го достави ЧЕЗ и че е не трябва да го плащам. Така ли е?
ПП: Преди година сключихме договор и платихме такса 700 лева.
hidrazin - майстор
Твоя познат може да е ел. техник ама не е в час. След електромера нататък си ти. Предполагам електромера ще е в таблото дето е на 50-60 метра от къщата?
:partyman:
zloby - помощник
Да, електромера е в таблото на стълба, на 50-60 метра от къщата.
hidrazin - майстор
Е ами купуваш си кабела и тинтири-минтири всичко друго което е необходимо и си го поставяш. Всичко на твои разноски.
:partyman:
ben84 - специалист
Преди години по наше село сменяваха и кабелите от новите табла на стълбовете до къщите... Естествено пичовете си прибираха стария меден :finga:
igt - специалист
Преди около две години се развива действието.
Купих си кабел, тръби, и пр.
Намерих си ел. техник, който ми положи кабела, дори той се обади на негов човек от енергото да ме свържат, че затова трябваше сигурно и молба да пускам и те така.
Кики - специалист
И не можах да разбера къде в цялата постановка има електроника та темата е в този раздел. :?
hidrazin - майстор
Ми то тук масово е така. Голяма част от темите пък в електротехника са си за електроника. Що да няма и обратно? Те голяма част от потребителите като прочетат електро... си праскат питането и не правят разлика между двете. За тях все е свързано с тоци. :-D
:partyman:
6ani - напреднал
Преди една година при нас изнесоха ел. таблата на стълбовете и смениха кабелите от стълбовете до сградите с техни 16мм2 (Дупница) на вилата също сложиха техни, като ги смениха. На село също изнесоха таблата отвън, но не смениха кабелите (обл. Враца, пак ЧЕЗ) След време бях купил рекордоман и едвам ги накарах да го сменят, трябвало молба до общината ...
zloby - помощник
Мерси за отговорите. Объркал съм раздела, моля да се премести в правилния или да се изтрие. :toimonster:

Тема "Кабел от ел.табло до къща - питане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: