• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Duke_BG - специалист
Моля помагайте с това извънземно крайно стъпало :

указаните напрежения по схемите са такива

на входа на бобините в изхода има около 100 волта но на тон колоните няма никой
къде да търся проблема ??

Прикачен файл

platka.jpg

Прикачен файл

shema.jpg
hidrazin - майстор
Какво ще кажеш да започнеш с модела на SPNY-то и линк към мануала? Защото ако мислиш че нещо се вижда на тези миниатюрни картинки..... [-X
:partyman:
Duke_BG - специалист
модела е SONY HCD-SPZ90DAB
за него не можах да намеря service manual , но намерих за друго Sony със същото крайно стъпало :
http://www.manualowl.com/m/Sony/HCD-HX7 ... 67?page=36
страница 36

да обобщя до къде съм стигнал : всичко останало по Sony-то работи : CD, радио, касета, индикация има и звук но само от слушалките, на входа на усилвателя има аналогов сигнал, напреженията по защитните транзистори са ок както е дадено на схемата, захранванията на крайното стъпало също са ОК.
имам съмнения че изхода е даван на късо но не мога да съм сигурен
hidrazin - майстор
Зарежи ги тия слушалки. В модела на който си намерил схема сигналът за слушалките се усилва от отделен чип - NJM4580. Предполагам и в твоя модел е така. Ей тук на стр.34.
Слушалки
Какво означава 100 волта на входа на бобините в изхода? Измерено между двата входа примерно на L710 и L711 или съответно на L760 и L761? А какво има на изходите на индуктивностите пак измерено на същите двойки? Ако индуктивностите са здрави и там би трябвало да е 100 волта.
За мен чиповете са си заминали към вечните силиконови полета. :-D
:partyman:
Duke_BG - специалист
нямам осилоскоп на входа на двете бобини на всеки канал има около 100 волта независимо дали меря на постоянно или променливо напрежение - след бобините има 27 волта към маса
възможно ли е танталовите на изхода да са думнали
hidrazin - майстор
Ееее... Забрави за танталовите. А без осцилоскоп ... [-X Още повече при дигитален усилвател. Поне си направи някакъв пробник. Тези 100mV ако са сигнал, може да ги чуеш с някоя високоомна слушалка. Или този сигнал да го подадеш към входа на друг усилватл.
Така си като сляп и ти остава да сменяш наред докато тръгне. #-o
:partyman:
Duke_BG - специалист
волта - не миливолта
Duke_BG - специалист
явно няма кой да помогне - ще викам неволята и ще му посадя друго крайно стъпало
ge6aaaa3 - специалист
Разпои крайните транзистори и ги измери дали са здрави... Най-вероятно не са...
hidrazin - майстор
ge6aaaa3 написа:
Разпои крайните транзистори и ги измери дали са здрави... Най-вероятно не са...
Кви крайни транзистори бре??? :shock: Казал съм му - осцилоскоп на хода и после на изхода. Вероятно тъпите дигитални стъпала са заминали. Не си заслужава да се сменят за тая мини система. Пък и точно такива не се намират навсякъде. Ще трябва да ги поръчва от китайците. Като иска - да му присажда стъпало.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Нужда от малко помощ от знаещите - крайно стъпало на SONY" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: