• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
pakumba - специалист
Утре ще има снимки и модел на пералнята, пийте спокойно ракията
kozl - майстор
Перлата е с кондензатор. Кандито при майка ми също с кондензатор. Лирпула стария също с кондензатор. Новата е Електрлукс и не съм я отварял. Но ако ел.двигателя е с четки, размера му не е ли по-малък от ел.двигател с кондензатор :?
И ако се не лъжа ако е с кондензатор при първоначална помощ с ръка за завъртането дали ще върти след това. Поне при вентилаторите е така. Като намалее капацитета и не може да тръгне. Бутнеш го върти.
pakumba - специалист
Добро утро, колеги. Пералнята е с кондензатор. Качвам и снимки. Давайте акъл какво да меря или да свалям двгто и да го нося някъде...

Прикачен файл

IMG_0652.JPG
IMG_0652.JPG (78.4 KиБ) Видяна 2067 пъти

Прикачен файл

IMG_0651.JPG

Прикачен файл

IMG_0650.JPG

Прикачен файл

IMG_0649.JPG

Прикачен файл

IMG_0648.JPG
Andri01 - майстор
Смени кондензатора и предполагам ще се реши проблема
Chefo77 - майстор
Надявам се, че ти си махнал ремъка... :wink:
pakumba - специалист
След като ме насочихте към него /кондензатора/, прочетох малко и симптомите са доста подобни, така че със сигурност ще го сменя. Макар пералнята да не е е на повече от 6 години, може би от седенето.... Ремъка съм го махнал аз, да.
Къде да търся такъв кондензатор в Сф?
lyubohar - майстор
Навсякъде в специализирани магазини.
http://nikelectric.com/index.php?cPath=21
kozl - майстор
На доста метста се продават, но за съботен ден преди обед може на ул."Пиротска" в участъка м-у бул."Мария Луиза и бул. "Хр.Ботев". И така ако тръгнеш в посока от Халите към бул.'Хр. Ботев" в първия безистен от дясната страна в дъното в дясно има магазин за резервни части за перални, печки и .............. След това в същата посока има още поне три магазинчета за части, в които се намират и кондензатори, но се надявам, че на посоченото място ще има.
pakumba - специалист
Искам много да благодаря на всички, които ми помогнаха. Днес го купих и смених. Понеже бях тръгнал да разглобявам към барабана, бях махнал уплътнението и имах леко забавяне със слагането на пружинките, които държат уплътнителя, но си изкривих една вилица и така се справих. С новия кондензатор всичко е ок. Желая ви всичко хубаво!
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: