От мобилни телефони до цифрови камери
miroslav_kn - специалист
Здравейте съфоромци, и да са ви честити тези хубави празници. Много весело изкарване и много здраве и късмет занапрет.Не можах да намеря такава тема или помощ от подобни теми. Та въпроса ми е може ли с модул с дистанционно на 12 VDC да управлявам мотор на 36 VDC с помощта на този конвертор http://www.aliexpress.com/item/150W-Boo ... 60382.html. Ел мотора е 36 VDC 120W 4 A. Мислех че ще тръгне и на 12 волта, но не тръгна, та а ако стане да го поръчвам. Благодаря предварително на отзовалите се.
ditronix - специалист
Дистанционните модули имат на изхода си обикновено реле със сухи контакти-тоест контактите не са захранени и можеш с тях да комутираш това, което им подадеш- 5, 15, 50, 220V. Така че дистанционния модул не ти е проблем. Аз се притеснявам, че в началния момент мотора ти ще дръпне повече ток, докато се развърти и може да сработи защитата на конвертора. Според мен потърси по-мощен конвертор, мисля, че чайниците предлагат такива.Иначе това, което е от линка си работи. Вземал съм такива за мощни светодиоди, държат се добре.
MamaMy - майстор
При 4А работен ток на мотора, конвертора ще тегли около 12А на 12 волта. Не знам какъв е източника, но и той трябва да дава минимум 1/3 горница. Трябва сериозно да се помисли и за пусковия ток. Ако се използват яки кондензатори това ще товари конвертора и не са решение на въпроса. Дай линк и за дистанционното което ще ползваш!
miroslav_kn - специалист
Ето това е дистанционното http://www.aliexpress.com/item/DC12V-4- ... 70395.html което ще захранвам с АТХ комп.захранване. през ел.мрежата. Най - лесно мога да реша проблема като си купя дистанционно на 220 волта и вържа него и мотора с модул от позиционер за сат.антени, но понеже имам комп. захранване и дистанционното вече, не ми се искаше да харча излишни пари. Ако няма достатъчно добро решение мога да прибегна и до този вариянт, но ако може да ми се помогне, ще съм благодарен.
MamaMy - майстор
Мисля, че няма да устискат релетата.
miroton - майстор
Пък и импулсното може да не устиска.
Закачи 200W авто крушка и виж дали ще работи.
ditronix - специалист
200W крушки на момента ще активират всички налични защити! Началният им ток ще е над 50-60А. Отделно от това 12V линия на компютърния блок ще може да отдава тока, за който е сертифицирана само ако са натоварени и 3,3V и 5V линиите. Според мен този проблем би могъл да се реши с паралелен акумулатор на импулсното- примерно 7,2Аh , каквито се ползват на алармите. Акумулаторът би трябвало да поеме първоначалния импулс и да предотврати сработването на защитата на захранването. Мисля, че трябва да се тества. При такива задачки нерядко се появяват най-неочаквани въпросчета....
miroton - майстор
ditronix написа:
При такива задачки нерядко се появяват най-неочаквани въпросчета....
Да ли да не си купя траф
miroslav_kn - специалист
Е работата отива на дистанционно на 220 в. и позиционер от сат чиния за 15 лв. втора употреба. Мерси за помощта.

Тема "Въпрос относно модул конвертор от 12 VDC на 36VDC 8A" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: