От мобилни телефони до цифрови камери
torbalan - Дървен философ
MrMurdjo написа:
... Лошото е, че Стефан е във Варна, а аз - в София.
Горелката с масата ми се виждат доста по-трудни за пренасяне :)
Пък и като се стопли времето във Варна е по-приятно ;)
stivemaster - майстор
Ами Ванко и аз си мислех (понеже всички така ми разправят ) че Ардуиното се влияе и от най малкия шум, но направих опит като го сложих с цялата паяжина от кабели, на захранване, драйвер и мотор и открита платка на контролера на около метър от горелката, върху таблото и си рязах ,без това да смути ни най малко работата му.Включен в компютъра на машината с усб кабела разбира се.
Естествено разчитам и на оптичното разделяне, което мъдрим с тебе да гарантира, че няма да влизат нито шумове, нито вероятност от създаване на потенциали, между "земите"на източника и контролера.
AAsat - специалист
torbalan написа:
AAsat написа:
Трудна работа ако човекът, който поеме задачата не е наблизо до тебе...
Това някога може да е било така, но към днешна дата не е проблем.
С програми от типа на Teamviewer си работиш от къщи директно върху отдалечения компютър, който е до машината...

За stivemaster остава удоволствието да мести каквото, където потрябва... Ако изобщо се налага. И да си прави тестовете на место.
Съгласен съм, че не е проблем работата на отдалечен компютър, изпращане на коригирани файлове и т.н. Въпросът е че ако примерно аз съм правил подобно устройство и възникнат проблеми, най-вероятно ще искам да погледна тук там с осцилоскоп, тук там да премеря и други подобни действия, които бих предпочел да направя сам.
Доколкото съм правил разни неща, обикновено има разлика между работата на платката на масата и работата и на машината. Понякога разликите са несъществени, понякога устройството на практика не работи. Вероятно до голяма степен това е въпрос на предварителни уточнения за същността на нещата.
stivemaster - майстор
Така е прав си и именно затова с Ванко творим,по точно той твори опторазделител аналогов за напреженовия вход и би трябвало това което ти имаш предвид да не оказва влияние на работата на контролера.
Ти иначе би ли могъл да се справиш ако изключимпритесненията ти за смущения.Нещо повече ето тук https://github.com/regeg/ArdunioTHC/tre ... _EM_sketch има скеч от който може да се изкара всичко което ми трябва като код за Ардуиното.
Filomatis - специалист
Stivemaster,не мога да разбера защо си усложняваш живота ,като караш ардуиното да ти управлява мотора.Остави тая работа да я върши МАСН3 или там която програма ползваш,а ардуиното да ти подава сигнал само при висока или ниска горелка.Освен това МАСН3 има опция (ако не се лъжа) да изключва следенето на височината при малки радиуси на рязане,когато ТНЦ контролера ти набива горелката в метала.Освен това работата няма да стане с просто сравняване на напрежението.Трябва да реализираш ПИД регулаторhttps://bg.wikipedia.org/wiki/PID_%D0%B ... 0%B5%D1%80.Примери на такъв за Ардуино има тук http://playground.arduino.cc/Code/PIDLibrary.Правил съм нещо подобно,само че за терморегулатор по време на упражненията по КИПА през далечната 1988,на Правец 8 и Бейсик.Предполагам и сега ще се справя ако седна седмица -две да чета.Ама нещо все не достига мерак.
ArturDent - Почти Безобиден
@stivemaster, що не каза един бюджет, поне примерен за работата.
След това ще ти кажа защо не можеш да намериш човек...
stivemaster - майстор
Щото нямам втори LPT порт бе Филоматис .


Причината е много проста бе Артуре - аз не съм Бат Бойко и не целя да създавам работни места.Дотук получих няколко вида отговори - Цени до 100 лв ,пълно разбиране на материята ,незаинтересовани да го правят в последствие.Цени 100<Х<500лв. - два вида хора - едните според мен несигурни във възможностите си, искат едни пари пък каквото и когато стане , другите уж им е ясно, но им трябвало поне седмица за да отговорят.И трета група 500<Х>1000 - в която пак се делят на две като предната ,но на едните им трябвало поне седмица,оттам и цената, а другите (един такъв намерих) оценявали уменията си на - забележи !!! - 1000лв/ден и затова цената била такава.
Тъй че какво ще постигна ако почна да размахвам пари ?
hidrazin - майстор
stivemaster написа:
Тъй че какво ще постигна ако почна да размахвам пари ?
Е, то е ясно. Ще те набият и ще ти ги вземат. :-D
:partyman:
Filomatis - специалист
stivemaster написа:
Щото нямам втори LPT порт бе Филоматис .
Аз също съм с един порт,пиновете са достатъчно за плазма с ТНС.
stivemaster - майстор
Е как на 5 входа успя да събереш - HOME,LIMIT,PROBE,STOP,ARC OK,THC UP и THC DOWN ?Защото за да работи THC на Mach3 трябва да ги имаш и трите.


Някой може ли да каже, има ли нещо работещо тук че май си изтрих бутлоудъра на Уното и не мога да го пробвам.

Тема "Малко помощ за Ардуино ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: