• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
borkata3000 - специалист
Здравейте!

Живея в къща с гредоред и съм с постоянна фобия от наводнение. И ума ми роди една идея, която искам да изпълня.Приветствам вашите виждания.
Ето я описателно идеята ми
Прикачен файл:
shema.GIF
shema.GIF (42.91 KиБ) Видяна 1903 пъти
Червения и черния проводник са неизолирани проводници (мисля си за тънки медни пластини, залепени за пода), обикалящи двата потенциално опасни уреда, зад които са и водопроводните връзки. Идеята ми е ако нещо стане и от някъде протече вода, тази вода да даде на късо черния и червения проводник (да се затвори верига между черния и червения) и посредством схемата на управление автоматично да се спре водоподаването чрез магнет винтила, монтиран на водопровода и редом с това да се спре захранването и на двата уреда (в случай, че теча е от обратните им води).
Приветствам вашите виждания за реализиране на идеята.
Искам схемата да работи на 12V да няма изпечени котки, бебета и други.
plamen6703 - майстор
Ето ти една много добра идея https://gidrolock.ru/ ползвам я безпроблемно и съм много доволен https://www.youtube.com/watch?v=e3q03i0ehPs Цената е напълно поносима и от гледна точка на спокойствие и сигурност си заслужава парите! :partyman:
borkata3000 - специалист
Със сензор не е решение, защото незнам от къде ще дойде водата и налягането накъде ще я изпрати. Ако се спука някой маркуч и започне да тече в посока друга на сензора, язък ми за вложението.

Може би реших задачата за подаването на сигнала при теч. Водата ще свърже двата проводника и така ще затвори кръга към схемата за управление.
Прикачен файл:
shema1.GIF
shema1.GIF (43.57 KиБ) Видяна 1895 пъти
Andri01 - майстор
Има платки за управление на ниво на 12в. с такива датчици-две парчета жица/ или пластини/. По памет цена към 6 лв.
plamen6703 - майстор
Какво ниво ще управлява с тия платки? :)
Andri01 - майстор
Така се казва платката. А иначе-е с два датчика и релеен изход. Водата като даде на късо датчиците и релето превключва.!! Така,че става и за наводнение :).
plamen6703 - майстор
Опасявам се, че на Борето ще му е еднакво трудно да реализира задачата както със сензори, така и с платки за управление на ниво :)
hidrazin - майстор
Борката по-добре да търси помощ за да му излекуват фобията.
Повечето нови перални и съдомиялни си имат AQUASTOP защита.
А ТОР моделите имат и пълен AQUASTOP - демек отдолу имат тава с вграден датчик.
:partyman:
fox_vt - майстор
А ако се спука маркуча от крана до пералнята аквастопа ще помогне ли. :-D То както и да го мисли човек все може да стане нещо.
hidrazin - майстор
fox_vt написа:
А ако се спука маркуча от крана до пералнята аквастопа ще помогне ли.
:shock: Ти верно ли караш още с пералня Перла и не си виждал AQUASTOP ???
Че той е точно за това.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Електронна защита от наводняване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: