• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
DJMLADE
ИМА ЛИ ИЗЦЯЛО ИНТЕГРАЛНИ СТЪПАЛА УСИЛВАТЕЛИ ОТ РОДА НА 2 ПО 150 ВАТА 2 ПО 300 ВАТА 2 ПО 600 ВАТА ПРОФЕСИОНАЛНИ...
Duke_BG - специалист
DJMLADE написа:
ИМА ЛИ ИЗЦЯЛО ИНТЕГРАЛНИ СТЪПАЛА УСИЛВАТЕЛИ ОТ РОДА НА 2 ПО 150 ВАТА 2 ПО 300 ВАТА 2 ПО 600 ВАТА ПРОФЕСИОНАЛНИ...
по принцип има - производство на SANYO от серията STK, с коефициенти на нелинейи изкривявания от 0.4 % до 0.008 % и много голямя гама от мощности, като има 2х100, 2х150, 1х200 W . хибридни интегрални схеми са със сравнително малко външни елементи и добра стабилност на работата.

виждал съм по справочници и интеграл с 1 КW мощност , но не помня какво производство беше.

въпроса е какво разбираш под професионални - какво търсиш мощност, качество или и двете - за тези ватове които си написал си мисля че най добре е класическата транзисторна схема, но с по-мо0дерни и мощни транзистори.

дай един е-майл и ще ти пратя един PDF файл с описание на основните характеристики на STK - 1.6 мб е и не мога да го кача във форума
Osiris - специалист
Duke_BG
STK-тата са отживелица нито мошност нито качество сега са модерни клас D Стъпала със перфектен звук вече ги има в разработки до 100 W сравнават ги по качество с ламповите а от тая мошност с транзистори може да се вдига нагоре за професионални изпълнения :?
Osiris - специалист
DJMLADE написа:
ИМА ЛИ ИЗЦЯЛО ИНТЕГРАЛНИ СТЪПАЛА УСИЛВАТЕЛИ ОТ РОДА НА 2 ПО 150 ВАТА 2 ПО 300 ВАТА 2 ПО 600 ВАТА ПРОФЕСИОНАЛНИ...
Е такова животно нема всичко професионално е с транзистори чиповете просто ти дават добро качество на звука :stock2:
Duke_BG - специалист
не бих казал, че нямят качество Х серията имат коефициент на нелинейни изкривявания 0.008 % , което не е зле, въпроса беше дали има такива интегралини усилватели - е има ги, но не напразно задаох въпроса какво разбира под "професионални" .
С Какъв радиатор ще трябва е това чудо за да я изкара тази мощност ?
Osiris - специалист
Duke_BG
Не се излагай има сттрахотни транзистори специализирани за аудио
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- ... C5200.html
Duke_BG - специалист
Osiris написа:
Duke_BG
Не се излагай има сттрахотни транзистори специализирани за аудио
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- ... C5200.html
не казвам, че транзисторните не са по - добри, а и при тия ватове не виждам смисъл да спорим.

но при по-малките ватове ве4е съм съгласен да спорим за кочеството на STK - все пак те са ХИБРИДНИ интегрални схеми и разликата им с класическите транзисторни усилватели е спестените корпуси на елементите( най-вече на крайните транзистори) и по-голямя част на печатната платка.

прилагам еквивалентна схема на усилватели от 2х6 до 2х70 THD =0.02%

а за излагацията - да изложих се щото съм пляснал една нула в пове4е без да забележа ама и ти не го забеляза :)

Прикачен файл

EQ_STK.JPG
EQ_STK.JPG (84.94 KиБ) Видяна 11595 пъти
Osiris - специалист
http://www.zetex.com/audio/audio07a.asp?newsid=281
Виж това и не спори клас Д стъпалата ги сравняват с ламповите
вече има чипове по 100W със съвсем малко периферия :? това оставя STK-to далече назад в годините просто си е отживелица и аз си обичам старата 486-ца но не сядам да си върша работа на нея :)
Fender_str - специалист
Osiris написа:
Виж това и не спори клас Д стъпалата ги сравняват с ламповите
Това са рекламни трикове :wink:
  • 1
  • 2

Тема "ИНТЕГРАЛНИ ИЛИ ТРАНЗИСТОРНИ УСИЛВАТЕЛИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: