От мобилни телефони до цифрови камери
hidrazin - майстор
Скъпички са там. Аз си зареждам периодично. Миналата година купих 30 броя че ми намаляха... :)
Цената е добра за 20А разряд и готови изводи.

Прикачен файл:
акумулатори.png
акумулатори.png (63.35 KиБ) Видяна 481 пъти

:partyman:
ESPACE - майстор
Защо да са скъпи? Ти за твоите LG си дал по над 2 евро за парче. Той на същата цена за бройка с доставка може да вземе Samsung INR18650-32E 3200mAh - 6.4A - Reclaimed. Батериите реално пише че са нови, от пакети с проблемни заварки и никога не са били зареждани и разреждани. На колегата не му трябват високотокови. 12бр. ще му излязат €26.37 с транспорта. И за тези пари ще си има нова батерия с много голям капацитет.
Прикачен файл:
2024-01-30_171748.jpg
2024-01-30_171748.jpg (58.46 KиБ) Видяна 443 пъти
30 броя Samsung INR18650-25R 2500mAh - 20A - Reclaimed с аналогични параметри като твоите с доствка излизат €58,58. Разликата е че са без изводи.
hidrazin - майстор
вт яну 30, 2024 5:17 pmESPACE написа:
Защо да са скъпи? ... 12бр. ще му излязат €26.37 с транспорта.
Ами защото на него му трябват 8 броя. И с транспорта му излизат 18,58 евра което с по 12,5 цента отгоре на бройка.
вт яну 30, 2024 5:17 pmESPACE написа:
30 броя Samsung INR18650-25R 2500mAh - 20A - Reclaimed с аналогични параметри като твоите с доствка излизат €58,58. Разликата е че са без изводи.
Тази разлика (с или без изводи) при тях е 55 цента на бройка допълнително.
И тогава вече въобще не можем да говорим за същата цена и то за батерии от брак (не казвам че не са читави но все пак са втора цедка).
Все пак определено за доста хора доставка от тези ще е добро решение. По-скъпо отколкото при мен но много по-евтино от в БГ.
От Китай е малко мъка макар и да се оправям.
:partyman:
ESPACE - майстор
вт яну 30, 2024 7:10 pmhidrazin написа:
вт яну 30, 2024 5:17 pmESPACE написа:
Защо да са скъпи? ... 12бр. ще му излязат €26.37 с транспорта.
Ами защото на него му трябват 8 броя. И с транспорта му излизат 18,58 евра което с по 12,5 цента отгоре на бройка.
Заради разликата в капацитета не си ли струва да се дадат тези 25ст?
вт яну 30, 2024 7:10 pmhidrazin написа:
Тази разлика (с или без изводи) при тях е 55 цента на бройка допълнително.
Странно, че това е фактор за теб.Ще ме изненадаш много ако нямаш spot welding machine
hidrazin - майстор
вт яну 30, 2024 7:45 pmESPACE написа:
Заради разликата в капацитета не си ли струва да се дадат тези 25ст?
За какво да си струва, за втора цедка ли? Ми не, не си заслужава за такива.

Прикачен файл:
microsoftteams-image_6__2.jpg

Като може да са нови и с изводи и даже по-евтини, макар че лаптопски не ми трябват.

Прикачен файл:
18650.png

вт яну 30, 2024 7:45 pmESPACE написа:
Странно, че това е фактор за теб.Ще ме изненадаш много ако нямаш spot welding machine
Остави аз какво имам но почти сигурно kozl няма.
Но дори да са за мен, и да имам машинка за точково заваряване пак не си заслужава - допълнителен труд/време/разходи...
Що трябва да е трудно като може да е лесно? Или искаш да се връщаме пак в ония времена на ТНТМ-то и да правим нещо от нищо? :cool:
:partyman:
P.S. Поразгледах на онези магазина. По-евтинки са само втората цедка.
Открих и точно моите макар и вече да са ги свършили. Когато ги купувах, в "твоя" магазин са ги продавали на почти двойна цена.
Така че не, при мен никакъв шанс да пазарувам от там.

Прикачен файл:
Моите 18650.png
kozl - майстор
Признавам си нямам апаратче за точкови заварки на батерии. Предпочитам да са с опашки за запояване.
И също си признавам, че не съм на ти с покупките през интернет.

Та си мислех имам кауфландска батерия (My Project) с 5 елемента и ми трябват още 3 т.е. една 12V батерия, но дали ще са еднакви елементите или няма значение :?
Кауфландските ми се вързаха по......

А ако събера от тези де ги тествам 8 броя с капацитет над 1500 mAh мисля и с тях да пробвам. Вече заделих 5 бр. за вторични.
ESPACE - майстор
Хаха сега пък втора цедка били. Хората са си написали че са елементи от пакети с проблеми в заварките и никога не са били зареждани или разреждани. Винаги ще предпочета клетки на Sanyo или Samsung от там пред LG от али. Ти си ги купувай откъдето искаш.
ср яну 31, 2024 12:44 pmhidrazin написа:
Но дори да са за мен, и да имам машинка за точково заваряване пак не си заслужава - допълнителен труд/време/разходи...
Що трябва да е трудно като може да е лесно? Или искаш да се връщаме пак в ония времена на ТНТМ-то и да правим нещо от нищо? :cool:
Много си далеч от истината в случая. Точно с поялника и батериите с изводите си още в ония ТНТМ времена. Или искаш да кажеш че спойките на пластините между клетките е високотехнологичния напредък? :-D
hidrazin - майстор
ср яну 31, 2024 1:52 pmESPACE написа:
Хората са си написали че ...
Аз ли не мога да обяснявам или ти не можеш да разбереш?
Кое от това не ти стана ясно?
ср яну 31, 2024 12:44 pmhidrazin написа:
Така че не, при мен никакъв шанс да пазарувам от там.
Хайде отново - Не съм купувал от тях и НЯМА да купя.
ср яну 31, 2024 1:52 pmESPACE написа:
Много си далеч от истината в случая. Точно с поялника и батериите с изводите си още в ония ТНТМ времена. Или искаш да кажеш...
Искам да кажа че съм много близо до истината в случая.
Говорим за нуждите на kozl който си няма спот.... дъра-бъра.
:partyman:
P.S. Между другото и поялник скоро не съм пускал. На работа не е необходим. В къщи вече рядко.
Въпреки това преди 10-тина дена купих ERSA 260 + помпа за припой пак ERSA (от ония големите) за 20 кинта.
И двете в оригиналните кутии и едва ли използвани 10-тина пъти. Не устоях! :-D
ESPACE - майстор
Знаех си, че си губя времето.
hidrazin - майстор
А за мен не беше загубено време.
(Освен неистовите ти опити да ме убедиш че трябва точно от там да се купува.
Кото разбира се няма как да стане.)
Иначе - благодаря. На онова сайтче има интересни неща.
Не като стока де, като информация.
:partyman:
P.S Между другото магазинчето става.
За хора дето бързат и са готови да похарчат повече, но по-малко отколкото в БГ.
Навсякъде ги хвалят за бърза доставка.

Тема "Как да тествам 18650 литиево-йонни елементи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: