• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Привет на всички имам проблем прш запалването на колата тресе доста прекъсва на 10 път пали но прекъсва докато загрее и превключи на газ после се оправя,моля за съдействие във Франция съм закачиха я на диагностика днес и показва проблем с електрониката,човека ви каза до търся специалист по електрониката,не знам самия компютър да не прави проблеми
Щом на газ работи добре, проблемът не е в електроника и запалване.
Азтомобилът има проблем в горивната уредба.
Скоро писахме в подобна тема.
янко - специалист
Компа би трябвало да има адаптация,нулирай я и карай 100-200км на бензин,стигал съм до там че колата вобще не пали
kr1100 - майстор
съб сеп 23, 2023 3:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
Щом на газ работи добре, проблемът не е в електроника и запалване.
Азтомобилът има проблем в горивната уредба.
Скоро писахме в подобна тема.
Toчно проблема му е в електрониката и компа му. Или е в некадърна ГУ ненастроена.
А може и позапушени бензинови дюзи от дълга " неупотреба' Да сложи почистваща присадка в бензина или да сипва V Pover и да покара на бензин.
А пък не е лошо да закачи манометър и да провери колко е налягането на бензина преди рейката , че може баба помпа да е на издъхания вече.
И още нещо Опел зафира бензин има само 1 единствен двигател - да си уточни какъв му е двигателя и бабата дали е Зафира 1 или 2 :?
съб сеп 23, 2023 8:11 pmkr1100 написа:
съб сеп 23, 2023 3:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
Щом на газ работи добре, проблемът не е в електроника и запалване.
Азтомобилът има проблем в горивната уредба.
Скоро писахме в подобна тема.
Toчно проблема му е в електрониката и компа му. Или е в некадърна ГУ ненастроена.
А може и позапушени бензинови дюзи от дълга " неупотреба' Да сложи почистваща присадка в бензина или да сипва V Pover и да покара на бензин.
А пък не е лошо да закачи манометър и да провери колко е налягането на бензина преди рейката , че може баба помпа да е на издъхания вече.
И още нещо Опел зафира бензин има само 1 единствен двигател - да си уточни какъв му е двигателя и бабата дали е Зафира 1 или 2 :?
В крайна сметка- горивен или запалителен (електроника)? Не става ясно.
Също не разбирам, след като мотора е един, какво има да се уточнява още за него.
Имам някакъв опит с "адаптиращи" се компове, но опелските неволи са ми далечни.

пп. Само Зафира 1 има 1.6, 1.8, 2.0, 2.2, 2.0 OPC...
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на съб сеп 23, 2023 9:00 pm, променено общо 1 път.
Indianec 2 - специалист
Знам за случай, който при прегорял клапап тресе, ама щом го прави само на бензин явно е нещо друго.
Свеж бензин и нов бензинов филтър в първо време е най-лесната и евтина интервенция.
Имах идентичен случай с дизелак и смотана нафта, с хубава нафта, добавка и продухване на магистралата се оправи.
kr1100 - майстор
съб сеп 23, 2023 8:46 pmТрифон П.Трифонов написа:
...пп. Само Зафира 1 има 1.6, 1.8, 2.0, 2.2, 2.0 OPC...
Ами за кой от всички става въпрос ? Пък може да е Зафира 2. :? Не е уточнено.
Пък еХа ли дали е с ГИ или обикновена газова ако е малкия мотор ?
Абе, предполагаш за некадърно настроена ГУ, а човека твърди, че като премине на газ работи добре.
Точно това ме кара да мисля, че проблема е в горивната уредба.
Също и за адаптация не ми е дошло на акъла, понеже "неадаптиран" комп управлява запалването добре, при работа на газ. Изключвам и това. Единствено сигнала към дюзата да не е у ред.
kr1100 - майстор
нед сеп 24, 2023 7:59 pmТрифон П.Трифонов написа:
Абе, предполагаш за некадърно настроена ГУ, а човека твърди, че като премине на газ работи добре.
Точно това ме кара да мисля, че проблема е в горивната уредба.
Също и за адаптация не ми е дошло на акъла, понеже "неадаптиран" комп управлява запалването добре, при работа на газ. Изключвам и това. Единствено сигнала към дюзата да не е у ред.
1. Да си я оправи на бензин да работи идеално, после да се занимава с ГИ./
Това ,че на газ работи добре въобще да не го интересува.
Адаптация се прави след чистене на дроселова клапа. Не се знае колко му е шашнат бензиновия комп от ГИ.
Да си огелда и маркучите за вайуума, маркучите за маслените пари от картераната вентилация. При цепнатини - проблеми
Абе на безнин трябва да е бетон, на ПХ оборотите да спат и да няма клатене.
aleksnp - специалист
Карай само на бензин около 200-300 км смесено, градско и извънградско и поне 2 паления на студен двигател. Като се оправи колата, иди на газаджия, да ти настрои таблицата или графиката.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с опел зафира" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: