От мобилни телефони до цифрови камери
kozl - майстор
Привет,
Въпросният на снимката без "кожуха" престанал да работи.

Прикачен файл:
Общ поглед.JPG

Веднага видох 2 нашишкавели кондензатора С514 и С515 и понеже имах такива 1000мкф/25V ги смених (сините на снимката "платка захранване").

Прикачен файл:
Платка захранване.JPG

Ресивъра проработи. Обаче:
Оказа се почити мъртъв газоразряден дисплей и че така е ползван отдавна с индикацията през TV. Т.е. това така ще остане.
Blu-ray не искаше да изкара чекмеджето. Това заради хлабав и одървен ремък. И ремък намерих, тръгна диска с DVD, но минута предава, гасне екрана на TV-то за около секунда и продължава прожекцията, но в този стил през минута гасне екрана за секунда. Освен това изкарва снежинки. На рядко са по целия екран, може би около 20-ина на ред и през няколко реда. Т.е. има редове без снежинки в кадъра.
Интересното е, че след като изгасне екрана (тъмен екран) и се появи отново в самото начало образът е без снежинки за около секунда и после се появяват.
Същото го има и при извеждане на менюто.
Обаче като пусна сигнал през някой от HDMI входовете и образа - кристал. Което ме подсеща, че смущенията идват от модула за генериране на образ (меню и възпроизвеждане на диск), а когато прехвърля сигнал - няма проблем.

Моля за препоръки за ремонт.

Друго - по снимката за изходни напрежения:

Прикачен файл:
Букси захранване.JPG
Букси захранване.JPG (109.56 KиБ) Видяна 841 пъти


На №2 - няма напрежение +12V, както е изписано. Но в тази платка липсват елементи към изход №2 и съответно там напрежение не измерих. За това пък на изход №5 има 12V вместо 5.
След оглед и размисъл, вероятно за друг модел се ползва друг импулсен траф и тогава ги има и двете напрежения, та приех за нормално съществуващата ситуация.
ESPACE - майстор
Първо провери и двата малки кондензатора до захранващия чип.
kozl - майстор
ср фев 07, 2024 8:29 amESPACE написа:
Първо провери и двата малки кондензатора до захранващия чип.
Направо ги смених, обаче същото.

Реших да откача диска и му издърпах кабелите. В бързината извадих и лентовия кабел към платката с дисплея и ДУ.
Интересното е, че след като върнах кабелите на мястото им екрана на TV-то вече не гасне, както преди.
Останаха обаче снежинките.
kozl - майстор
Да докладвам.
Останаха снежинките при мен, но като го отнесох на собственика и о чудо :shock: там няма снежинки.
Явно някакво смущение от при мен.
Обаче по този кабел си гледам през TV-то от DVD-то и от компа и не съм забелязал смущения. Та за това не се усъмних, че смущенията за снежинките са външни.

Тема "Ресивър Pioneer въпроси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: