• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 17
От мобилни телефони до цифрови камери
Fredfred7171 - специалист
пон мар 25, 2024 11:25 pmFredfred7171 написа:
Изображение
пон мар 25, 2024 11:20 pmFredfred7171 написа:
пон мар 18, 2024 11:07 pmiliya_i написа:

Искам да кажа: направи си делител с 2 резистора (3300 ома и 1500 ома) и не се занимавай със стабилизатори. захранвани от стабилизирано захранване. Загубите, дето толкова те плашат, са същите както при стабилизатора и не надвишават 2 стотинки на месец.
Здравей Илия, направих така делител, извадих 1,6v но не тръгва тока е 1-2mA, някъде толкова би трябвало да му стига и на часовника, но нещо май минава само през делителя, не съм наясно, но иначе с трансформатор като извадя 2 волта с грец и кондензатор тръгва..??
Тук на тая схема с транзистора, той какво роля играе, усилва по ток или по напрежение, и би ли тръгнал часовника с тая схема, повече ме вълнува каква роля играе транзистора??
Fredfred7171 - специалист
пон мар 25, 2024 10:56 pmfbr написа:
Усещам че, след 7 страници, нещата ще се върнат към втори пост от темата.
Има ли значение колко страници са за часовника, който иска си чете, който иска не..., може да ви се трува тъпа темата..има и по-интересни, за начинаещи като мен, е от значение, да науча повече неща, иначе мерси на всички!!!
Fredfred7171 - специалист
пон мар 25, 2024 9:51 pmpetromaniq66 написа:
Сложи кондензатор на "едното рамо"!
Кондензатора какво ще помогне, изглажда напрежението доколкото знам прави кривата по-права, и съответно по-плътен тока така да се каже, но тука на делителя нали му подавам от адаптер където е изгладено вече напрежението, ако става въпрос за нещо друго, моля поясни-Благодаря много!!
hidrazin - майстор
Дипломната работа завършва с подмяна батерийката на часовника. Регулярно, след като се изтощи.
Fredfred7171 си търси друго поприще. Определено електрониката и той нямат нищо общо.
Елементарно! Кое още не е ясно?
:partyman:
kaio - напреднал
[/quote]
Кондензатора какво ще помогне
[/quote]

Ще осигури пусковия ток, който делителят не може.
Fredfred7171 - специалист
вт мар 26, 2024 1:14 amkaio написа:
Кондензатора какво ще помогне
[/quote]

Ще осигури пусковия ток, който делителят не може.
[/quote]

Благодаря ти, сигурно синхронизира часовника да влезе в ритъм консумацията с подавания ток, но не смея повече да коментирам, че тука има много строг съдник, той каза че съм нямал нищо общо с електрониката, и т.н., тук доколкото гласи името е форум направи си сам, а не форум специалисти-само професионалисти по електроника.., друг е въпроса че не съм толкова на Вие, но както и да е, тука явно трябва да си завършил електроника и да си врял и кипял..начинаещи не се допускат..
Fredfred7171 - специалист
вт мар 26, 2024 10:34 amFredfred7171 написа:
вт мар 26, 2024 1:14 amkaio написа:
Кондензатора какво ще помогне
Ще осигури пусковия ток, който делителят не може.
[/quote]

Благодаря ти, сигурно синхронизира часовника да влезе в ритъм консумацията с подавания ток, но не смея повече да коментирам, че тука има много строг съдник, той каза че съм нямал нищо общо с електрониката, и т.н., тук доколкото гласи името е форум направи си сам, а не форум специалисти-само професионалисти по електроника.., друг е въпроса че не съм толкова на Вие, но както и да е, тука явно трябва да си завършил електроника и да си врял и кипял..начинаещи не се допускат..
[/quote]
Само да спомена защото се сещам че при двигателите за да тръгнат се слага кондензатор при някои от тях, и той прави някакво изравняване на фазите, тука е друг случая с часовника, но може би пак нещо има подобно, прави някаква синхорнизация!!
Усещам как сега ще има пак някой подигравателен коментар къде съм се отплеснал, но нали трябва да има какво да се злорадства!!
Fredfred7171 - специалист
вт мар 26, 2024 10:46 amFredfred7171 написа:
вт мар 26, 2024 10:34 amFredfred7171 написа:
вт мар 26, 2024 1:14 amkaio написа:
Кондензатора какво ще помогне
Ще осигури пусковия ток, който делителят не може.
Благодаря ти, сигурно синхронизира часовника да влезе в ритъм консумацията с подавания ток, но не смея повече да коментирам, че тука има много строг съдник, той каза че съм нямал нищо общо с електрониката, и т.н., тук доколкото гласи името е форум направи си сам, а не форум специалисти-само професионалисти по електроника.., друг е въпроса че не съм толкова на Вие, но както и да е, тука явно трябва да си завършил електроника и да си врял и кипял..начинаещи не се допускат..
[/quote]
Само да спомена защото се сещам че при двигателите за да тръгнат се слага кондензатор при някои от тях, и той прави някакво изравняване на фазите, тука е друг случая с часовника, но може би пак нещо има подобно, прави някаква синхорнизация!!
Усещам как сега ще има пак някой подигравателен коментар къде съм се отплеснал, но нали трябва да има какво да се злорадства!!
[/quote]
Пусков кондензатор при двигателите, всъщност май създава отместване а не изравняване както написах за да се врътне ротора, за да има магнитно привличане ..както и да е експертите ще намeярт начин да се подиграят, не съм чел достатъчно..
ESPACE - майстор
Сам си го търсиш, идва ти отвътре. :)
preslav - майстор
вт мар 26, 2024 11:30 amFredfred7171 написа:
Пусков кондензатор при двигателите, всъщност май създава отместване а не изравняване както написах за да се врътне ротора, за да има магнитно привличане ..както и да е експертите ще намeярт начин да се подиграят, не съм чел достатъчно..
Ако това ще ти помогне - можеш да се загледаш в механизъмчето на работещ часовник. Миниатюрна бобинка и магнитопровод, който обхваща миниатюрно роторче (посотянен магнит). Загледай се и какво се случва ако батерията ти е изтощена, роторчето се разклаща, но не превърта. Делителят на напрежение (без кондензатор) е нещо като изтощената батерия, с кондензатор е напълно заредена батерия, но с малък капацитет. Без да съм го пробвал ми звучи логично, че пълниш една кофа с вода постепенно, а после изведнъж я лисваш - схващаш ли логиката?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 17

Тема "Здравейте, искам да направя от адаптер за телефон, захранване за стенен часовник!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: