• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 17
От мобилни телефони до цифрови камери
Fredfred7171 - специалист
пет мар 29, 2024 8:16 pmiliya_i написа:
Предполагам големия капацитет (а елекктролитния кондензатор от своя страна притежава и голяма индуктивност) взаимодейства с периода на колебание на часовкика. Опитай с 10 (вълшебното число) пъти по-малък.
Тук принципа на Мечо Пух не важи.
E, ок ако не е с цел подигравка за Мечо Пух колкото повече...толкова по-малко, въпросът ми е дали електролитни и керамични в случая са еднакво полезни, но ще пробвам..
ESPACE - майстор
пон мар 25, 2024 11:20 pmFredfred7171 написа:
пон мар 18, 2024 11:07 pmiliya_i написа:
Искам да кажа: направи си делител с 2 резистора (3300 ома и 1500 ома) и не се занимавай със стабилизатори. захранвани от стабилизирано захранване. Загубите, дето толкова те плашат, са същите както при стабилизатора и не надвишават 2 стотинки на месец.
Здравей Илия, направих така делител, извадих 1,6v но не тръгва тока е 1-2mA, някъде толкова би трябвало да му стига и на часовника, но нещо май минава само през делителя, не съм наясно, но иначе с трансформатор като извадя 2 волта с грец и кондензатор тръгва..??
Намали стойностите на съпротивленията в този делител. Пробвай там с нещо като 1000/ 470ома и 470/220ома.
petromaniq66 - специалист
Спенс,стига с тез вашите делители делящо закона на ОМ. То си има ред коя жица първо да фнеш.
petromaniq66 - специалист
Дааа кондензатора се зар/разрежда по експоненциален закон.питащия докара криво ляво ток на хамавия чЕсовник,ама що изостава БЕ?
petromaniq66 - специалист
Ото козата си сака пръч....регулатор транзисторен тип, Ане да мътите главата на питащия със делитвли и омови закони
ESPACE - майстор
съб мар 30, 2024 6:16 ampetromaniq66 написа:
Спенс,стига с тез вашите делители делящо закона на ОМ. То си има ред коя жица първо да фнеш.
Аз не съм им почитател(справка третото мнение в темата), ама виждам че питащия сериозно го влекат, а е в тупик.
Обясни това за реда на жиците, че ми стана интересно да науча нещо ново от капацитет в областта.
petromaniq66 - специалист
Не се тупкам в гърдите капацитет в милифаради и цели. Автора пита учтиво, нахвърлиха се куп селяни да убеждават и аудиторията как ще мерим с осцилоскопи подобна глупост. Браво разбирачи от форума. Ама какво да очакваш от хора, регулиращи ток и напрежение с резистивни делители и са чували нещо за ом,кило, мега...все Греко.
B0bi - специалист
съб мар 30, 2024 7:29 ampetromaniq66 написа:
Не се тупкам в гърдите капацитет в милифаради и цели. Автора пита учтиво, нахвърлиха се куп селяни да убеждават и аудиторията как ще мерим с осцилоскопи подобна глупост. Браво разбирачи от форума. Ама какво да очакваш от хора, регулиращи ток и напрежение с резистивни делители и са чували нещо за ом,кило, мега...все Греко.
вт мар 26, 2024 7:34 pmpetromaniq66 написа:
Толкова разумни идеи ти се дадоха, ти упрекна форума и си знаеш твойте си фантазии. Е като искаш да си го правиш сам - действай! Или се кефиш, че все още някой се връзва на тъпизмиите ти?
ср мар 27, 2024 8:05 pmpetromaniq66 написа:
Че откъде знаеш, че е възпитаник на Техникума... може само да е чувал за него от приятел, както че хората мерят ток с осцилоскопи - то краставици, картофи, разстояние няма как, след като имат "проби".
Нещо много не ми звучат в синхрон тези постове ...

чет мар 28, 2024 9:23 ampetromaniq66 написа:
И да основния товар на часовника е импулсен (mS). С цифров мултицет не може да го хванеш, защото периода е 1 сек. , особено без усредняващ електролит.
Та с какво би могъл да се хване?
gogo7777 - майстор
Така няма ли да стане......
Прикачен файл:
20240330_102604.jpg
petromaniq66 - специалист
Би могъл да се хване с руския германиев транзистор и потенциометъра в базата му. Разбрах че умееш копи/пеейст.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 17

Тема "Здравейте, искам да направя от адаптер за телефон, захранване за стенен часовник!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: