• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
От мобилни телефони до цифрови камери
goran67 - специалист
Привет на всички! :)
Купих този грамофон от Кауфланд, малко намален, без адаптер и нямащ нищо общо със старите истински грамофони.
Та, захранване 5V, 1A :). Осигурих го, тръгна да върти плочата, но усилване няма. А функции много. Грамофон, лайн ин, блутут. Последните две, за да го ползваш като колонка. Обаче нито една функция не работи, няма го усилвателя, няма го блутут приемник-предавателя.
Функциите се превключват с тристепенен ключ. На положение Фоно, грамофонът върти, но го няма усилвателя.
Отворих го, намерих усилвателя, подадох сигнал директно на входа му - оживя, работи.
Значи викам си, нещо от превключвателя ще е. Повторих спойките, щото често китайците ги правят студени. Не е.
Подавам сигнал на крачетата на превключвателя. Мълчи.
Подавам сигнал от крачетата на превключвателя към усилвателя - мълчи.
И така - тупик. Не знам къде по пътя пропада сигнала. Кой елемент е отговорен?
Схема не можах да намеря. Подобна платка в алиекспрес - също. Но със сигурност има, само не знам как да я намеря.
Ако имате идеи, като хора много по- разбиращи от мен, ще съм ви благодарен!
Иначе сега съм го направил само на грамофон, сигнала от плочата съм го подал директно на предусилвателя и така.
goran67 - специалист
Питах едно момче. Той ми каза, че най-вероятно превключвателят не превключва аудио сигнал, ами превключва напрежение, което активира процесор, който управлява кой сигнал да дойде на входа на усилвателя.
Та довечера ще потърся това напрежение, ако ми остане време за игра :)
kozl - майстор
goran67 написа:
Отворих го, намерих усилвателя, подадох сигнал директно на входа му - оживя, работи
...
Иначе сега съм го направил само на грамофон, сигнала от плочата съм го подал директно на предусилвателя и така.
Има такива ИС комутатори на променлив сигнал, но на грамофонната доза и трябва различен предусилвател в зависимост от това каква е дозата.
Предусивателя към дозата не е ли на директна връзка с дозата?
На вход "усилвател" не му трябва предусилвател.
goran67 - специалист
Да, да, дозата си има директен предусилвател. На отделна платка, заедно с управлението на двигателчето.
Аз говорих за предусилвателя на крайното стъпало. Но те и двете са в една микросхема. Просто инерция от едновремешния ми изказ, когато съм чел книжките на руски за радиоприемник прямого усиления. Моите познания са на това ниво. :)
petromaniq66 - специалист
А тези там микросхеми нямат ли надписи?
goran67 - специалист
Имат. Едната, която ме интересуваше е НЧ усилвател (tc4863sb). Друга, която видях сега от една смотана снимка, която съм направил е вероятно mc34063, преобразувател на напрежение мисля. Довечера ще ги видя по-подробно. Но явно има и такава, която управлява превключването на функциите - грамофон, лайн ин, блутут.
zz_stefanov - майстор
Стек бира да си беше купил :)
goran67 - специалист
Бирата не е проблем :)
goran67 - специалист
Прикачен файл:
20240327_211919.jpg
Чипа с НЧ усилвателя е вдясно. (ts4863sb) Той работи. :cool:
В центъра е чипчето за преобразуване на напрежение. (mc34063a) На входа му няма напрежение. Подадох му 5V. Нищо не се промени.
Горе квадратното зелено е превключвателя за функциите. Вдясно резедавото е Волумето в комбинация с ключ Он - Офф.
Има един мосфет транзистор под кабелите (3401).

Общо взето това е. :?
sstefanov - майстор
Върни го, не си губи времето с глупости.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Грамофон hif1970bt" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: