От мобилни телефони до цифрови камери
batkoradko - специалист
Колеги, на пазара има много таймери. Обикновенно минималното време за програмиране е една минута. На мен ми трябва интермал от десетина секунди. Надявам се, че има вариант това да се случи. Необходим ми е да включвам един магнет вентил, който отваря за секунда и при обръщане на поляритета съответно затваря. Притеснява ме ако работи една минута да не прегрее и да изгори.
ivanovbg - майстор
Кой е този винтил. Дай линк.
batkoradko - специалист
нямам линк. работи на принципа на ел.мотор.
ivanovbg - майстор
Значи ти трябва повече от един таймер. Тук има с реглаж в посоченото време, но ти трябва концепция как и кога да се командва https://www.sirius-pcb.com/bg/catalog/p ... zVsC1R8%3D
ESPACE - майстор
Явно е някакъв моторен вентил, а не електромагнитен. Няма да прегрее защото има крайни изключватели.
MamaMy - майстор
Борих нещо такова на Рейнбърд. Така и не го видях работещо. Така се стекоха обстоятелствата, че правих платката 3 пъти и все заради простотии.
Ако е такъв вентила моя съвет е да си купиш друг.
ESPACE - майстор
Моторния вентил трябва да няма платка, нещо по модерно си борил.
batkoradko - специалист
Благодаря, намерих реле със закаснение за 11 лв. и въпроса е решен. Сега обаче идва следващия проблем. Всичко ми е на 12V, но вентила е на 6V. Дайте акъл как да го трансформирам, да не слагам допълнително захранване.
DundyTheCroc - майстор
Колко дават максимален ток на вентила?
ivanovbg - майстор
Пробвай да го захраниш на 12в през крушка за кола 10 или 21вата 12в

Тема "таймер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: