Проявете вашата изобретателност.
Тани - модератор
VLADO66 написа:
Имам един басейн в двора който го ползвам за поливане.Пуснах вътре 5-6 каракуди и си живяха там маса години без да ги храня-какво чудо е природата :-D
iivanov написа:
Ех,ако беше толкова просто световния глад нямаше да чука на вратата.
Когато изнесеш рибата от системата,изнасяш и градивни елементи ,които са необходими на водораслите.Говоря за фосфор,азот,калий и др.Тях с водичка и въглероден двуокис не можеш да ги заместиш.

Между другото тази идея я има във фантастиката,но там рециклират всичко от органичен произход и го връщат в системата.Като започнем от урината и екскрементите и свършим с мъртъвците.
Я вземете се разберете двамата, че на мен започва да ми омръзва! Кажи на Владо, че това не е възможно и е лъжец! Аз му вярвам!
ПП
Относно изнасянето на рибата - нали няма да я изловиш на 100%? Ще взимаш една по една , а останалите ще растат през това време. Не съм гледал целия филм все още, но предполагам и това е обяснено! За рентабилността не коментирам, най-вероятно не си заслужава ако ще купуваш всичко , и особено точно тези вани от стъклопласт!
jekasus - майстор
При Владо ситуация, че ползва басейна за за поливане, демек подменя нехлорирана вода със такава + кръговрата на природата - различни ларви на насекоми и жаби, семена и т.н. в затворена система всичко това явно отсъства, не съм сигурен, на мобилен план съм, нямам възможност да прегледам филма, само предполагам. То и Владо ако не беше ползвал басейна, щеше да зеленяса и освен амеби през микроскопа нищо нямаше да зърне :-D

Тема "УНИКАЛНО! Направи си сам затворена аквапоник система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: