Проявете вашата изобретателност.
zmeios - специалист
Ами онова голямото лъкче със сигурност ще ми е неудобно и огромно. но както ката Брум, ще погледна за бижутерски размер - техните отвори са сравними по сложност с това което на мен ми се налага от време на време.

Благодаря на всички за акълите.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
zmeios написа:
Ами онова голямото лъкче със сигурност ще ми е неудобно и огромно. но както ката Брум, ще погледна за бижутерски размер - техните отвори са сравними по сложност с това което на мен ми се налага от време на време.

Благодаря на всички за акълите.
Май никак не разбра как работи това лъкче.
ribnikolaevi - майстор
А всъщност как се работи с такова лъкче?
colyo - специалист
Ако ще работиш с термопластични пластмаси, "горещо" ти препоръчвам да режеш с нагряти инструменти. Навремето съм си огъвал ламаринки, подобни на формичките за сладки и след нагряване просто притискаш върху пластмасата. Отвора става перфектен и мустачето се чупи лесно.
ribnikolaevi - майстор
Трябва да срежа една дръжка. От каква пластмаса е нямам представа. Ще кача снимка да покажа.
ribnikolaevi - майстор
Ето това трябва да срежа

Прикачен файл

Photo-0164-cut.jpg
Photo-0164-cut.jpg (52.4 KиБ) Видяна 6665 пъти
Chefo77 - майстор
С Multicutter може и да стане. Също така и с ножовка 150 мм, но ниска, ето такава:

http://www.toolpak.bg/product/361/mini- ... va-nojovka
PCL82 - майстор
Дръжката бих я претрил върху шкурка сложена на твърда плоскост. Първо с по-груба и накрая със ситна шкурка. Може предварително част от пластмасата да се отреже с ножовка или да се изпили грубо с лентов шлаиф. Аз така със лентов шлаиф и шкурка 100 на него скосявах събовете на дебелостенна ПВЦ тръба ф160 с дебелина 4,8мм. За 2-3 минути скосих целия ръб и стана като фабричен.
Duke_BG - специалист
поискай от някой зъболекар изхабени борчета и пробвай с дремела

Тема "Рязане на пластмаси 'на дребно'" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: