• 1
  • 2
Проявете вашата изобретателност.
joro39 - специалист
Прикачен файл:
2013-03-23-427.jpg
първото пиле.
lov - майстор
Като ти гледам мерака ще почнеш да ги отваряш на 5 минути. Свали с малко повече от половин градус температурата и метни един мокър парцал вътре да се дигне яко влажността ако искаш да се излюпят. Това първото пиле трябва да престои вътре почти едно денонощие още. Не се притеснявай няма да умре от глад или жажда. То си има природно дадени запаси които трябва да изконсумира и чак тогава да почне да се храни. Дори по ранното захранване е вредно.

За да имаш по голяма люпимост дето се вика трябва да плуват във влага и то поне докато изкочат всики годни от черупките. Не се опитвай да се смиляваш над разни недъгави или не жизнеспособни пилета.
Жестоко е но е така те няма да доживеят и месец след това.
joro39 - специалист
станаха 3 броя вече.
Прикачен файл:
Прикаченият файл 2013-03-23-429.jpg вече не е достъпен
Прикачен файл:
2013-03-23-429.jpg
влагомера е с доста приблезителна стойности .
Последна промяна от joro39 на съб мар 23, 2013 9:11 pm, променено общо 1 път.
joro39 - специалист
lov написа:
Като ти гледам мерака ще почнеш да ги отваряш на 5 минути. Свали с малко повече от половин градус температурата и метни един мокър парцал вътре да се дигне яко влажността ако искаш да се излюпят. Това първото пиле трябва да престои вътре почти едно денонощие още. Не се притеснявай няма да умре от глад или жажда. То си има природно дадени запаси които трябва да изконсумира и чак тогава да почне да се храни. Дори по ранното захранване е вредно.

За да имаш по голяма люпимост дето се вика трябва да плуват във влага и то поне докато изкочат всики годни от черупките. Не се опитвай да се смиляваш над разни недъгави или не жизнеспособни пилета.
Жестоко е но е така те няма да доживеят и месец след това.
Колега напълно съм съгласен с теб ,даже на някой познат като му правя инкобатор ,или поправям нещо това са ми наставленията в общи линии.
lov - майстор
И внимавай то те так и аз почнах на шега с малки за по 30-40 яйца. :lol: Докато на края си направих един за 1 200 запъртъка /така им викам на шега/. С отделен люпилен шкаф и циклично зареждане. И като го подкарах почти целогодишно не спираше дълги години. В кризавите години си стана малък семеен бизнес.
От тогава ненавиждам яйца на масата и пилешкото месо. :x
joro39 - специалист
електрониката плюс два други беше на големия който беше половин стая ,но както казваш кризата си каза своето.
bulhomes2 - майстор
Някога имахме руски инкубатор. Спомените ми са, че в началото яйцата се редяха изправени (докато се клатят наляво и надясно), а няколко дена преди излюпването се разреждаха легнали. От 80 яйца поне по 60 пилета излизаха. joro39, за да ти е по-лесно обръщането, следващия път ги сложи в касетка, която лесно да накланяш в едната или другата посока!
joro39 - специалист
ето резултата 48 броя
Прикачен файл:
2013-03-25-433.jpg
MMIel - специалист
Ето и от мен едно аматьорско изпълнение. :-D
Прикачен файл:
IMGP4301c.jpg
Прикачен файл:
IMGP4302c.jpg
  • 1
  • 2

Тема "инкубатор направи си сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: