Проявете вашата изобретателност.
shotik - майстор
ArturDent написа:
Лафа е:
По-добре винт забит с чук, отколкото питон завит с отвертка.
Хайде де,как ще завиеш питон ? :? :lol: :-D
Dewalt - специалист
Не знам как се забива винт с отверка но знам че горепосочените пирони се вадят много по трудно от обикновен дори и да не е завъртян 90 градуса.
Разковавал съм палета - не знам дали са на БДЖ,но всичко стана на трески,а гвоздеите си държаха.
nakatasan - специалист
Здравейте, когато си сглобявах гардероба, в комплекта с пирони имаше и някакви мутанти без главичка. кръстих ги "ПИРОН-ШПИЛКА" :-D
fox_vt - майстор
Мдаа тия извитите пирони по палетите си бало мамата дъската се чупи той не мърда,сега при нас като ремонтират палети коват гладки пирони под ъгъл ама пак се вадят,който ги е измислил тия извитите е бил голям гявол :lol: Иначе по темата тоя пирон винт може да заимства технологията на пирондюбела-пак със винт но резбата заоблена и под наклон,не вярвам да е проблем да се забие такъв винт.
kolev_k - специалист
Justy написа:
Винтът за дърво нарязва при завиването си в дървесината винтов канал. Пиронът пресова при зачукване и уплътнява леглото си. А това чудо при зачукване така ще накъса влакната, че май сам ще излиза :wink:
Наскоро купувах пирони(от фирмен магазин) и се чудих накатени ли да взема или винтови.Продавачката ми препоръча накатените,че държали по-здраво.Нали и накатените разрушават структурата около себе си?
colyo - специалист
На работа ни се насъбраха поне 200-300 тона палети и сандъци и никой не иска да ги вземе точно заради тези подли и мръсни винтови пирони. Като ги напънеш с козия крак, дъската пръщи и се цепи, а пирона не мръдва. Още по-гадното е, че не са икономисвали пироните и са ковали в несвяст.
Chefo77 - майстор
colyo написа:
На работа ни се насъбраха поне 200-300 тона палети и сандъци и никой не иска да ги вземе точно заради тези подли и мръсни винтови пирони. Като ги напънеш с козия крак, дъската пръщи и се цепи, а пирона не мръдва. Още по-гадното е, че не са икономисвали пироните и са ковали в несвяст.
Коват ги с едни голеееми такери, а снощи по Дискавъри гледах как ги правят...
Тъй като гледам доста предавания за строителство и ремонти, правени в САЩ, ми е направило впечатление, че там се ползват най-вече циркуляри, винтоверти, зегета и такива големи такери. Няма перфоратори, няма къртачи ...
gogitko - специалист
Chefo77 написа:
Няма перфоратори, няма къртачи ...
Нали всичките им къщи са все дървени ,какво да дупчи и да кърти.
Chefo77 - майстор
gogitko написа:
Chefo77 написа:
Няма перфоратори, няма къртачи ...
Нали всичките им къщи са все дървени ,какво да дупчи и да кърти.
Е, не че нямат, но много много рядко се използват. Не всички са дървени, има си доста масивни постройки.
colyo - специалист
Явно са и без пари, защото нинаква икономия не са правили. Това лято се засилих да си взимам електрически "пироноковач" и ми съобщиха цена 90лв/500 пирона :megaeek: е няма такива цървули. Преди това ми изпадна пистолет за пирони SPIT с капсули.......ами 1,30лв за пирон + 50ст капсула.....айде холанд.......както казват холандците. Хилти-Дания продават пироните по 24ст., Хилти - България по 1,80лв. Подарих пистолета на секундата.

Тема "Пирон-винт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: