Проявете вашата изобретателност.
Здравейте,
Имам няколко стари телефона , които искам да ги използвам в нещо.
(Nokia 3310 , motorola c150 и др. )
Ако някой даде идея за какво мога да ги използвам ще се радвам.
inspo - майстор
най-доброто приложение за тях е като подръчни материали за футболен мач , колкото са по големи и тежки ,толкова по надалеч летят :-D

Иначе можеш да си направиш елементарна аларма ,звъни ти на зададен телефон при даване на контакт . Аз съм си правил от един алкател . Сваляш панелите и запояваш(ако е възможно) две жички на контакта на някой от клавишите за бързо набиране .Аз запоих на 1-цата . и после като дадеш на късо тези жички , телефона започва да набира зададения номер за бързо набиране . Зареждаш му един евтин ваучер и имаш елементарно известяване за 1 година . :)

Прикачен файл

5g.JPG
5g.JPG (122.3 KиБ) Видяна 10731 пъти

Прикачен файл

6 g.JPG
6 g.JPG (134.95 KиБ) Видяна 10731 пъти
bmi - напреднал
Идеята за алармата ми допада.
Как деактивираш алармата?
Аз бих я ползвал за входната врата. Как мога да я направя лесно да се изключва, а да не се налага всеки път когато влизам/ излизам да ми звъни?
Какъв прекъсвач си монтирал за затваряне на веригата?

Предварително благодаря.
inspo - майстор
Идеята не е добра за входна врата ,защото ще звъни на твоя телефон ако някой друг се прибира във вас (освен ако не живееш сам ) Деактивирането става като отхвърлиш обажането от своя телефон . За контактен ключ може да се използва бутонче от аларма за кола или от друга аларма .Слагаш му и една схемичка с реле за време около 2-3 сек. и това е . Устройството по скоро би свършило работа за място което се ползва само от теб или за такова което не се ползва и би се активирало само от незнаещ за него ,примерно прозорец или опъната корда на двора :-D (един колега си беше опасал цялото лозе,обаче имаше доста фалшиви тревоги), става и да я вържеш към шофьорската врата.

Прикачен файл

Untitled.JPG
Untitled.JPG (17.28 KиБ) Видяна 10365 пъти
bmi - напреднал
Благодаря.
Ще опитам да го направя.

Тема "Стари телефони - идеи ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: