• 1
  • 2
Проявете вашата изобретателност.
mmm321 - напреднал
Здравейте,
имам много метални кутии от адаптирано мляко Frisolac и си мисля, че могат да ми свършат работа за съхранение на какво ли не.
Моля за идея, как да ги боядисам или да ги разкрася :) ?
filmatoplo - майстор
Че не ти ли харесва синьото мече :? нарисувай слонче :lol:
mladkal - майстор
Можеш да ги апликираш с разни неща..не е нужно да ги боядисваш.Може с канап да ги овиеш целите, слепваш го с Ц200 -лепило, залепваш мидички, малки камъчета и други подобни за декорация...
Можеш да ги облепиш с ПВЦ фолио, което имитира дървесина...

Въпрос на желание, мерак и възможности...

ПП.някой беше написал: ако имаш желание намираш начин; ако нямаш желание си намираш оправадание
Последна промяна от mladkal на съб юни 19, 2010 8:30 pm, променено общо 1 път.
mmm321 - напреднал
А с какъв лак се лакират и дава ли той цвят? Може ли да се рисува върху него?
mladkal - майстор
mmm321 написа:
А с какъв лак се лакират и дава ли той цвят? Може ли да се рисува върху него?
Да се лакират преди да се облепи или преди това, когато са във суров вид!?
принципно ако се облепят целите с канап и се налепят разни имиди, речни камъчета, пърченца дърво и т.н. може да се лакират с какъвто и да е вид лак. Предполагам, че той сам по себе си няма да придаде цвят, отенък.ще изпъква цвета на конопения канап. Ако ги облепваш с фолио, което имитира дървесина не се лакират, защото може да се скапе фолиото. то е достатъчно лъскаво или матово, и си е екстра на вид...

Виж, имаш детенце - да ти и живо и здраво! И аз имам детенце та за това и н а мен ми отпаднаха много кутии... Взимаш една и пробваш някоя идея..Правиш я както намериш за добре, с каквото имаш под ръка... Гледаш, снимаш, качваш тук и обсъждаме... Пък и при готов продукт е по-лесно да видиш крайният резултати да усетиш дали си удовлетворен/а или не!?
ако направиш опит и качиш снимки тук със сигурност ще получиш доста насоки, идеи и т.н.
Все пак аз съм мъж и съм и направил полици в работилницата си на които ги нареждам. Изработил съм им етикети и в тях държа разни съкровища - едри скрепителни детайли, по-големи свредла, дребни детайли за това или онова...Не съм ги облепвал, не съм ги и боядисвал. Просто са подредени.

Желая успехи и чакаме снимки! Тук има доста креативни участнички, които могат да дадат приятни напътствия.

ПП. тези кутии не държат на вода -т.е. ръждясват. Доказано е от практиката.Имай го в предвид.
mumar - специалист
Разкажи ни повече за идеята ти- какво ще държиш в тези кутии, комплекти ли ще бъдат и т.н
Това е идея за много бързо разкрасяване от стари чорапки
Изображение
mmm321 - напреднал
Мислех да държа сол, брашно, пудра захар... такива работи. Искаше ми се да ги боядисам бели и да им сложа някакав надпис - търся по-ретро вид. Обаче това, че ръждясват малко започва да ме разубеждава.
PLOCHKATABG - специалист
Тези кутии пипнат ли въздух и започват да раждясват, изкарват няколко месеца и трябва да се хвърлят и на мен са ми минали през ръцете стотина броя, ако се боядисат ще умирисват продуктите, капка вода да има по вътрешните ръбове и са с ръжда.
Армагедон - специалист
На 100 % подкрепям мнението на " Плочката " - силно неустойчеви на ръжда :!: :!: :!: :!: Труда и ентусиазма ти ще отидат на вятъра
mmm321 - напреднал
ОК, благодаря много за мненията!
За мен въпросът вече е приключен :)
  • 1
  • 2

Тема "Как да боядисам метални кутии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: