Проявете вашата изобретателност.
Lumin - специалист
Ако си мислите че само вие сте привърженици на почина "спести малко пари" :-D , тоест направи си сам или да си го кажем направо - всички сме скръндзи, то вижте този хамериканец какво е открил :-D
http://www.youtube.com/watch?v=5ADaRIqy ... re=related
22 месеца с едно ножче!
Метода работи, вече пробвах :-D
tzetzo160 - специалист
Аз сега карам по година и половина с едно ножче, при бръснене през ден, пък ще видим колко ще изкарам сега. :-D
shotik - майстор
Моля знаещите езика от клипа с няколко думи да напишат за какво става дума ,като го гледам с нищо не ми подсказва какво е направено и как се прави.
Благодаря предварително !
naB4o - специалист
Ами човека обяснява, че с бръсненето, се затъпява ножчето за около 3 седмици. И се сетил как дядо му точил бръснача на колан, и натиска леко бръсначката около 10 пъти по ръката си

И помагало :) ще пробвам :)
Lumin - специалист
Точно това е.Стропинг или заточване на бръснач на кожен каиш, както в старите бръснарници.Човешкото тяло е покрито с кожа, нали? Е, то е близо до ума, ама трябва да се сетиш :idea:
Важно!!! Да не вземе някой да опита да си среже ръката като натисне по посока на бръсненето - движенията са задължително наобратно! Десетина "поглаждания" с лек натиск.
gattaka - специалист
Аз съм виждал прадядо ми как стиска острието на обикновено ножче(понеже самобръсначката му беше от тези със сменяемите ножчета)между палеца и показалеца и го дърпа,така няколко пъти....Та американеца нищо ново не е открил!
edemy2001 - специалист
tzetzo160 написа:
Аз сега карам по година и половина с едно ножче, при бръснене през ден, пък ще видим колко ще изкарам сега. :-D
Още по-добре ако се бръснеш веднъж на 22 месеца!!!! :group3g: :jg: Тогава едно ножче ще те изкара цял живот....
Borizanov - специалист
И моите изкарват по толкова, че и много повече...
Просто ползвам машинка за подстригване.... :yawinkle:
Илиян Илиев™ - майстор
Ми да ставаме милионери и те така. :lol:
naB4o - специалист
Имаше и друго видео, където един ползва опънати дънки вместо ръката си :) хаха

Тема "как да спестите от ножчета за бръснене" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: