• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Проявете вашата изобретателност.
petrov_belota - специалист
Някъде четох, че от соковарка ли от скороварка лии бяха направили
казанче за ракийца :D а на мене ми е голям мерак да си сваря домашно бренди :)
Не гоня големи количества, а самия вкус, дори и да влезна с някой лев повече.
(По принцип с аверите пием ром и бренди/коняк ии така да се "покажа" като тертеплия :-D )
До колкото разбрах, идеята е да бъде добре охладена парата(от варенето на джибрите), която минава през серпентината, за да се получи конденз преди да е излязла от чучура.

Ноо ме мъчат няколко въпроса колко е възможно да изкарам на 10 литра вино, щото
за 200 грама мисля, че няма да си струва цялата играчка.
(достатъчно ми е количество около 600 грама ~ 40/3 градуса)
Със захар се е увеличавало количеството на ракията, а аз мисля да добавя пчелен мед уж за
по-хубаво (дали има някаква разлика ?)
Както и се чудя как да различа метиловия алкохол от етиловия иии от по-висшите алкохоли ???
Таа ще ви бъда благодарен ако ми нахвърлите още малко светлина в тунела :)

Прощавайте, май съм объркал раздела. Моля на модераторите да бъдат така добри да ми преместят темата. Благодаря :)
hygro - майстор
Петров, от всичко става дестилатор,
Прикачен файл:
home.jpg
home.jpg (72.27 KиБ) Видяна 28980 пъти
ама той ти е най-малката грижа. Щом ще гониш вкус, мнооого работа те чака, преди да опреш до дестилацията, а после мнооого чакане ще чакаш, докато дестилатът отлежи. Тази работа набързо и между другото няма как да стане, затова забрави на първо време за изпиване с аверите. Всеки занаят си има тънкости. Ако действително имаш мерак и търпение да се научиш, отговорите на всички въпроси ще намериш тук.
Прикачен файл:
ceramic.jpg
petrov_belota - специалист
Oткакто съм част от форума имам мерак да се науча на колкото се може повече.
Тук е пълно с тертеплии иии много ви се кефя :) има какво да науча от вас ! А колкото повече знае един човек, толкова по-подготвен е той ! А шанс имат само подготвените !!!
Да не говорим, че всяко нещо, което си усвоил те развива като личност :)

Е.. първото аз ше си го изпия :-D
Някаквии проблеми със закона мога ли да имам заради тоз псевдо казан, понеже се плащат
акцизи, данъци и още куп глупости :shock: :shock: :shock:
hygro - майстор
Използването на домашен казан принципно е забранено. Но ако искаш да сториш кеф на Дянков, можеш да си свариш материала в която и да е казанджийница срещу няколко лева.

Ако все пак един ден стигнеш до нивото до правиш коняци, казанджийницата не те оправя - трябва си фина работа.
iva6ki - специалист
Идеята не е лоша но трудно осъществима тъй като от соковарка не става казан понеже е алуминиева, трябва
ти неръждавейка или меден съд като лулата и серпентината задължително да са медни а за самото бренди
(винено) след дестилация отлежава около 3 години в дъбова бъчва да добие аромат и цвят.Мен това ме отказа
да правя уиски тъй като буре от бял американски дъб трудно бих намерил а и е доста скъпо но за домашен мини
дестилатор всяка тенджера над 20л неръждавейка ти върши работа има и много сполучливи от ведро за мляко.
mlado-maistor4e - специалист
Ей Петров, айде чакам да направиш брендито и ще пием във Варна :lol: .

ПС: Хари
petrov_belota - специалист
mlado-maistor4e написа:
Ей Петров, айде чакам да направиш брендито и ще пием във Варна :lol: .

ПС: Хари
Хаххаха .. :-D :-D :-D добреее :D:D:D
stefandar - помощник
10л вино по 12%алк.-120%алк. :на 40%-3л. Това е теоритично сигурно ще изкараш около 2.3л. при добро вино
MamaMy - майстор
Два размера джобни :-D

Прикачен файл

IMG_2056.JPG
teon - специалист
hygro написа:
Използването на домашен казан принципно е забранено.
Тоя по-малкия размер от джобните, спокойно може да мине за пред Дянков, като дестилатор на вода за акумулатори :-D .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Мини казан за ракия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: